Peugeot 103 dławi się przyt zwalnianiu i gasnie

Witam,

Pierwszy raz na forum. Poprzeglądałem wątki ale nic znalazłem nic podobnego. Mój motorower to Ramzey yankee 50 cm3, kopia Peuegota 103. Problem - przy zwalnianiu nie potrafi spowrotem wejść na wyższe obroty po dodaniu gazu, brakuje mu atedy mocy, muszę pedałować mocno i go rozpędzić, wtedy zaczyna znów jechać. Często przy zachamowaniu gażsnie. Wymieniłem zawór membranowy i zawór dekompresji na oryginalny, niestety brak efektu. Gaznik przeczyszcony i przedmuchany, można w nim regulować jedynie podniesienie iglicy zwiększając/zmniejszając przepływ powietrza przez gażnik, brak jest śruby regulacyjnej ilości paliwa w gażniku, jest jedynie dysza paliwa bez możliwości regulacji - gażnik Gurtner oryginalny. No i się już gubię, nie wiem już gdzie szukać przyczyny.

przyczyn to niestety może być sporo:

  • uszkodzony gaźnik (pływak, zawór iglicowy)/rozkalibrowana dysza wolnych lub główna
  • problem z napełnianiem gaźnika (podciśnienia do kranika - jak masz), kranik
  • możliwe że nastąpiło takie zużycie cylindra że prawidłowo wyregulowana dawka paliwa jest za duża dla niego wiec zalewa sie i gaśnie na wolnych i ma problemy z wejściem na obroty