Pęknięta obudowa paskaRouter City Line

Witam.
Koledzy, koleżanki.
Dzisiaj po pół rocznej przerwie chciałem odpalić mojego skutera. Wziąłem go do garażu i kopnąłem w starter. Po kilku próbach odpalił. Po 5 sekundach zgasł-normalne. Drugi raz, po 3 kopnięciach odpalił-zgasł. Normalne. Chce spróbować 3 raz. A tu stópka startera idzie bez oporu. Schylam się, a dookoła nóżki pękła obudowa. Zdjąłem obudowę i wszystko wygląda okej. Myślicie,że wystarczy wymienić tę obudowę i wszystko będzie okej?

Najważniejsze. Pacjent to Router City Line.

Jeśli ewidentnie na obudowie jest uszkodzenie to wymień ją i tyle. Te materiały nie są zbyt wytrzymałe, co wynika z kosztów ich produkcji i finalnie ceny takiego skutera.

http://i67.tinypic.com/1566af5.jpg

Takie jest pękniecie. Zdjąłem tę klapę i wszystko w środku wydaję się okej.
Czy to normalne,że kręcąc paskiem, ta zębatka z przodu sie nie porusza?

Jaka “zębatka z przodu”?

http://www.jednoslad.pl/wp-content/uploads/2011/005/865-Skutery-Skuterowo-com-FotoID-00438.jpg

Ta po lewej stronie.
Nie wiem jak fachowo się to nazywa.

To jest przeciwtalerz wariatora. Jeśli napęd jest wyrobiony, to pasek może się ślizgać na tyle, że nie będzie kręcił wariatorem. A samym przeciwtalerzem jak kręcisz (przeciwnie do wskazówek zegara) to czujesz wyraźny opór?

Tak. Jest solidny opór. Jak kręcę tym talerzem, to pasek się porusza, w obie strony, ale jak pokręcę samym paskiem, to talerz się nie kręci. Przed tym zdarzeniem nie zuważyłem, żeby skuter jakoś był słabszy. Nic niepokojącego nie było.

Wymień pokrywę i tyle. A rozrusznik masz sprawny? To go odpal z rozrusznika.

No właśnie przed tym wszystkim kręcił. Ale teraz coś słabo. No ale akumulator ma 5 lat. I od 3 lat stał w zimnym. Rzadko odpalany. Przy zdjętej pokrywie mogę go odpalić?

Nowa obudowa założona, działa. Jeszcze mam problem ze światłami. Nie działa mu długie światło. A jak wcisne guzik, który służy do mrugania światłami, to licznik przygasa, a wskazówka poziomu paliwa spada…

zwarcie jakby, może w samej żarówce. zacznij od najprostszej rzeczy - wymiana żarówki.