Patent na zrobienie rękawiczek dotykowych - do ekranów

Mam kilka par rękawiczek które się już świetnie ułożyły do ręki, jest mi w nich szalenie wygodnie a że są nowe (a wisz pan - to nie so tanie rzeczy) to nie bardzo mam je ochotę zmieniać. Ale fajnie by było jakby miały możliwość obsługi ekranów w nowych smartfonach. Zakupiłem sobie właśnie na gorące dni na aliexpress jakieś rękawiczki z dotykiem ale to może być plastik jak sie masz albo rozmiarówka z kosmosu… itd. Wolał bym więc “udotykowić” te już posiadane.

Chodzi o uzyskanie na powierzchni rękawiczki przewodzącej powierzchni

Odrabiałem przez chwilę lekcje w internecie i są następujące patenty:

  • płyn/psiukacz do rękawiczek impregnujący końcówki palców i nadający im cechy dotykowe, podobno około 60zł buteleczka, nie widziałem

  • nitka metalizowana którą trzeba palce przeszyć… niestety zdaje się że po pierwsze na wylot (musi dotykać 'nas" czyli skóry) a po drugie dostanie się igłą do środka palca to dość karkołomne, taka nitka ze 3zł kosztuje za szpulke

  • folia elektrostatyczna w którą sie pakuje elektronike w sklepach (ta srebrna taka). Trzeba to przykleić na palec rękawiczki. Nie bardzo chce te co mam trzymać jakikolwiek klej (zapewne to jakiś częściowo polipropylenowy nośnik i mało co się tego trzyma…a jeszcze do skóry lub materiału) a do tego bardzo średnio to działa już po przyklejeniu - analogicznie jak nitka - brakuje kontaktu ze skórą.

  • taśma przewodząca samoprzylepna, działa jak nitka metalizowana ale też nie wiem czy nie wymaga kontaktu ze skórą.

Ktoś zna inne działające patenty?

Mechaniczne doklejanie na opuszkach jest ryzykowne lub musi być bardzo solidne bo ta sam część palca operuje manetką hamulca/sprzęgła i łatwo to o manetkę zerwać