Pasek targa się o bendix rozrusznika (139qmb)

Witajcie, mam taki problem a mianowicie strzeliło mi już 5 pasków, każdy był wytarty u góry.. Założyłem podkładkę na tulejke wariatora (Której nie było seryjnie!!!!) , No i na razie jest ok ale v max to 50 km/h a przy tej prędkości ma takie wibracje że aż dupa drętwieje... co może być przyczyną że pasek wychodzi za wysoko i się targa o zęby na bendiksie ?

Jeżeli wszystko masz proste, łącznie z talerzami to proponuję dłuższą tulejkę zastosować (o jakieś 1,5-2 mm). A najlepiej kup nowy zwykły chiński wariator.

zacznijmy od tego komu teraz naprawiasz pseudo mechaniku.

romet727p10 napisał:

Witajcie, mam taki problem a mianowicie strzeliło mi już 5 pasków, każdy był wytarty u góry.. Założyłem podkładkę na tulejke wariatora (Której nie było seryjnie!!!!) , No i na razie jest ok ale v max to 50 km/h a przy tej prędkości ma takie wibracje że aż dupa drętwieje... co może być przyczyną że pasek wychodzi za wysoko i się targa o zęby na bendiksie ?

Jeśli pasek naprawdę obciera o bendix to trzeba go wyjąć, założyć nowy pasek i pojeździć trochę bez bendixa żeby sprawdzić czy to jego wina. Jeśli będzie ok to proponuję włożyć go na noc do benzyny, potem wytrzeć do sucha i naoliwić odpowiednim smarem lub wymienić. Ważne żeby wymienić go razem z jego tulejkami.