Pasek napędu

Witam,
Jaki pasek jest pod pokrywą 43cm? I czy warto kupować kevlarowy czy lepiej zwykły?
Pozdrawiam

kevlary i aramidy tylko do ceramicznych wariatorów albo innych z utwardzaną powierzchnią

669x18x30mm

669 jest do małych, Wombat, co może byc przyczyną zrywania się pasków? 2x w ten sam dzień mi padł.

Warto kupić pasek za 11zł?

@edit, jest to 729 tak?

nie. paski bando, dayco, normalne lub wzmacniane ale płótnem a nie kevlarami w cenie 40-60zł.

mógłbyś dać link? wszędzie widzę kevlarowe lub jakieś po 10zł

a jaki rozmiar paska?

no właśnie nie wiem jak to rozpoznać dokładniej, wiem, że 729.

cóż, chyba ten 729-17.5-30

edit. http://allegro.pl/pasek-napedowy-729-x-17-5-x-30-gates-powerlink-4t-i6916730470.html
nada się?

raczej ten:
http://allegro.pl/pas-napedowy-729-17-7-30-bando-777-747-i6918145946.html

już zamówiłem tego powerlinka :confused: na dniach może domówię te bando.

Orientujesz się jakie przebiegi można zrobić na tych obu paskach?

20 tys jak masz prosty napęd.
ale Gates w paskach napędowych jakoś nie ma opinii że jest z tych najlepszych. Paski rozrządu w samochodach to co innego

zamówiłem nowy wariator i sprzęgło, trochę mnie martwi tylna ośka bo mogę ją ciągnąć do siebie i wsadzać o jakieś 5mm + wydaje mi się, że było tak od nowości. Będzie to problem czy nie przejmować się tym zbytnio?

to jest problem

czyli co tam może być walnięte? co bym musiał wymienić

a pasek może wystawać lekko poza tulejke wariatora czy lepiej to zniwelować ew. co to może powodowac?

tzn w którą strone wystawać? narysuj albo sfotografuj żeby coś było widać.
Pasek powinie leżeć na tulei i w tym położeniu być minimalnie ściśnięty talerzami…muśnięty w zasadzie

za bardzo nie mam jak tego rozkręcić już bo gwinty od pokrywy walnięte są :smiley:
no jak się zdejmuje przeciw talerz to pasek leży na tulei i od tej zdjętej strony wystaję w moją stronę, przykręcając ten talerz musiałem pasek trochę pokręcić żeby był wyżej aby dany talerz się dokręcił do końca + skuter się wkręca do 7,5k obrotów a po przełożeniu praktycznie ciągle jest 6k, z górki leci do 80-90, na prostej ciągle 70, pod górkę 60~, nie znam także wagi rolek