pasek napedu – oznaczenia

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery pasek napedu – oznaczenia

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe enter1978 enter1978 7 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe velox
    velox
    Użytkownik

Witam!
    Czy moze mi ktoś wyjaśnić te tajemnicze wartości na pasku napędu:
    17.0 x 729 ?

Czy np. mozna do skuterka zalożyć 17.5 x 729 ?
    Bardzo prosze o radę:)

SYM ORBIT 50 4t
    Zdjęcie profilowe Bartolini
    Bartolini
    Użytkownik

729 długość, a 17 to szerokość. Spokojnie możesz założyć, to znikoma różnica.

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.
    Zdjęcie profilowe norbert1710
    norbert1710
    Użytkownik

jak założysz jednak dłuższy bedzie mail mula na starcie ale v-max wiekszy

Bartolini
    Użytkownik

Norbert, możesz rozwinąć myśl? Mi się wydaje, że jak założy szerszy, to będzie wyżej wchodził na wario 😉

Zdjęcie profilowe enter1978
    enter1978
    Użytkownik

Bartolini ja to przerabiałem zamiast 729/17,7/30 zakładałem 755/18/30 i tak… jadąc powoli pasek ociera o taki wypust w karterze z tyłu za korektorem momentu, jak jedziesz szybciej to dłuższy pasek jest na wariatorze wypychany wyżej i zapierdziela po bendiksie i jak nie z jednej to z drógiej o coś ociera, góra 5 kilometrów i pewnie by go przecieło na pół. Dłuższy pasek zdałby egzamin ale nie w tym silniku w tej przekładni nie ma po prostu miejsca, najlepsza opcja to 729/18/30.

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Bartolini
    Użytkownik

755 trochę za długi, ale zapytałem z ciekawości wujka google i jest też 732×18 – ciejawe jak to by się sprawowało…

Zdjęcie profilowe enter1978
    enter1978
    Użytkownik

myślę że warto spróbować, modyfikacje przekładni bezstopniowej sa lepsze bo nie ma strat na przyspieszeniu, a zmiana przekładni głównej pogorszy dynamikę i jeszcze w dodatku nie jest tania. Ja próbowałem na pasku 755 bo z tanich tylko taki rozmiar był w sklepie.732 może popasować 🙂 kiedys to sprawdzę.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie