Parkowanie na górce( wzniesieniu)

Witam. Szukałem odpowiedzi na taki temat, ale jakoś nie poszło najlepiej. Mianowicie jestem świeżutkim użytkownikiem skutera Kymco. To są moje pierwsze kroki. Wcześniej śmigałem na Bandicie 600 i tam nie było problemu z parkowaniem na wzniesieniach. Pytanie jak to sie ma w przypadku skutera ( tu nie na skrzyni w której możemy zapiąć bieg). Jak poradzić sobie z tym tematem. Jak ustawić skuter, w którą stronę itp. Z góry dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam

nie wiem jakie masz kymco ale BET&WIN 50 ma przykrą cechę składania bocznej nóżki sprężyną. Wiec ja bym taki sprzęt stanowczo stawiał przodem pod górkę na bocznej nóżce i skręconm na blokadzie przednim kołem. Zawsze to ciężej mu się zsunąc w tył.
Ale to też zależy od pochylenie górki, podłoża…itd

Mam Grand Dinka 300 ( chyba odpowiednik x-towna)

No to zawsze przodem w górę - nie ma możliwości złożenia się stopki bocznej lub podpórki centralnej.

pytanie czy nie zsunie sie do tyłu jeżeli np. stopka będzie na wilgotnym podłożu. Wiadomo zapięty bieg i opór silnika w motocyklu robi swoje. a w skuterze nie ma żadnego oporu na tylnym kole jak silnik jest wyłączony:(

to zależy od stopnia nachylenia terenu. to na forum nikt nie zgadnie.

pod Giewontem nie zamierzam parkować. Chodzi mi o niewielkie wzniesienia, czy skuter się nie zsunie do tyłu na bocznej stopce jak zaparkuję przodem w kierunku wzniesienia. JAk rozwiązujecie taki problem, bo nie chce mi się za każdym razem latać i szukać czegoś żeby położyć pod tylne koło Proste pytanie.

Używamy mózgu, niestety tego na wzniesieniu nie znajdziesz.

tak w sumie to Nortos dosadnie ale słusznie. Jak bardzo się upierasz to zmień skuter na taki z hamulcem postojowym Kymco Xciting ma, niektóre Peugeoty, Yamahy a nawet ZIp QR 125 (tutaj zawsze działa jak nóżke rozkładasz)… zasadniczo te większe mają. Co też nie jest patentem na wszystkie wzniesienia. Musisz ocenić sytuacje, rozłożyć podnóżkę, spróbować go przesunąć i ocenić czy stoi pewnie czy nie.
Możesz też wozić ze sobą klin do podkładania pod koło, możesz sobie kupić i akcesoryjnie dołożyć hamulec postojowy np taki: http://allegro.pl/zacisk-hamulec-reczy-postojowy-honda-nc-700-integr-i6728022242.html …itd można zablokować hamulec tylnego koła w pozycji wciśnietej np grip lockiem http://allegro.pl/blokada-griplock-manetka-hamulec-skuter-motocykl-i7062147461.html … jest masa patentów jak się pomyśli.

Dzięki Wambat za obszerne wyjaśnienie po prostu mieszkam w miejscu gdzie teren jest pofalowany i nie chciał bym mieć niemiłej niespodzianki ze skuterem na glebie. Jestem świeży na skuterze,a z tego co mi wiadomo, to to forum jest po to, żeby zadawać pytania, jeśli śię czegoś nie wie. Wiec takie wycieczki słowne na jakie pozwolił sobie NARTOS są trochę uszczypliwe i nie na miejscu !!!

wiesz, pytanie było taki że aż się prosiło. Skrzynia biegów i nawet ręczny nawet samochód utrzymają tylko do pewnego stopnia a tylko ty wiesz jakie masz górki.

Pamiętaj. Nie ma głupich pytań. Są tylko głupie odpowiedzi. Temat do zamknięcia. Dzięki

jest masa głupich pytań. uwierz mi. z tego mam pod nickiem tu na forum wynika że brałem udział ponad 13 tysięcy razy w dyskusji. DUŻO było głupich.