Pare pytań od nowicjusza !

Witam !
Stare pytania usuwam :)

8.Jak będe chciał jechać gdzieś dłużej to co ile musze robić przerwy żeby skut ochłonął ?

1. Ja mam 180cm i się mieszczę na f16 bez problemu
2. Torosa :)
3. Tak, bo to się liczy jako całość.
4. Zależy od wieku, zniżek, miejscowości ale średnio około 100-150 zł/rok
2,5 L/100 km przy założonej blokadzie. 3-3.5/100 bez.

1. Powinien być dobry. Mam 170 i mieszczę spokojnie nogi siedząc normalnie na kanapie.
2. Router Bassa, Toros F16, co Ci się bardziej podoba. Wszystko to samo. Kieruj się tym, co tańsze lub co Ci się bardziej podoba.
3. Po odblokowaniu skutera, staje się on motocyklem.
4. Ja wziąłem na matkę i płacę 44zł/rok, jakbyś na siebie 100-150zł (nie wiem ile dokładnie), ale + taki, że Ci już zniżki lecą.
5. Zablkowoany spala +/- 1,8-3 zależy od jazdy. Najczęsciej jest to około 2,3(u mnie).

Dziękuje za odpowiedzi, oczywiście że wezme OC na matkę :) . Skutera wolę nie odblokowywać, ale się zobaczy :)

---------------------

5. Ile kosztuje kask? Taki żeby był w miare dobry? Coś z tanich?
6. Ile mn.w kosztuje Toros F16 w Realu/Careffour ?
7. Jak gdzieś jade skuterem co musze mieć ze sobą ?(Jakie papierki)

Lob napisał:

Dziękuje za odpowiedzi, oczywiście że wezme OC na matkę :) . Skutera wolę nie odblokowywać, ale się zobaczy :)
---------------------
5. Ile kosztuje kask? Taki żeby był w miare dobry? Coś z tanich?
6. Ile mn.w kosztuje Toros F16 w Realu/Careffour ?
7. Jak gdzieś jade skuterem co musze mieć ze sobą ?(Jakie papierki)

5. Kask: jakiś lepszy tani ok. 110 zł ( np. Naxa) .
6. Ja kupiłem Torosa w Carrefourze za 1700 zł (w ostatniej chwili) ale na wiosnę dostaniesz za ok. 1500 zł.
7. Zależy ile masz lat. Jeżeli powyżej 18 ( na dzień dzisiejszy) to spokojna głowa: wystarczy dowód rejestracyjny, ubezpieczenie OC i dowód osobisty ale jeżeli nie ukończysz 18 lat przed styczniem 2013 to na rok 2012 będzie ci potrzebna karta motorowerowa zamiast dowodu a od przyszłego roku będziesz musiał mieć prawo jazdy AM (albo zdać kurs + egzamin albo wymienić zrobioną kartę motorowerową na ów prawo jazdy ) Ale się rozpisałem...

mam 15 lat, karte motorowerową. to legitymacje szkolną jeszcze do tego dowod rej. i ubezpieczenie oc i to wszystko tak ?

jak najbardziej polecam :) ja mam 186 i daje radę, jazda z pasażerem już gorzej wygląda ale na krótkie dystanse da się znieść :)

za kask dałem 70zł i wiem że to gówno ale mieścił się do schowka więc wziąłem

ogólnie polecam bo utrzymanie skutera to grosze

co do blokad to odblokuj sobie ale dopiero przy przebiegu koło 1000, staraj się na dotarciu nie dawać ostro w palnik i go nie przegrzać

Jak będe chciał jechać gdzieś dłużej to co ile musze robić przerwy żeby skut ochłonął ?

Lob napisał:

Jak będe chciał jechać gdzieś dłużej to co ile musze robić przerwy żeby skut ochłonął ?

Na dotarciu co 10 km

Lob napisał:

Jak będe chciał jechać gdzieś dłużej to co ile musze robić przerwy żeby skut ochłonął ?

Zaleca się robić postój co 10-15 km zależy to jeszcze od temp. powietrza bo oczywiste jest że w 35-stopniowe upały silnik zagrzeje się dużo szybciej niż przy temp 15 stopni. Przy aktualnych temperaturach wystarczy jak zrobisz kilkuminutową przerwę co 15-20 km dla ochłody silnika i najważniejsze nie manetka cały czas na opór tylko na zmiennych obrotach.