Paliwo wylewa się przez filtr powietrza

Czołem, mam problem z Rometem RXL Eco 50 4t. Po próbie uruchomienia silnika, paliwo wylatuje przez filtr powietrza. Oczywiście silnik nie odpala. Wymieniłem cały gaźnik i znów to samo. Gdzieś przeczytałem że to może być wina zaworu membranowego. Po głębszej analizie doszedłem do wniosku że ja po prostu nie posiadam takiego zaworu bo ktoś mi wcześniej grzebał przy skuterze i zapomniał założyć ten zawór przy składaniu całości. Czy może mi ktoś podać DOKŁADNĄ lokalizację gdzie powinien się znajdować zawór membranowy? Najlepiej z dokumentacją w postaci zdjęcia :smiley: Silnik to typowy chiński 4 suw. Z góry dzięki!

Skoro paliwo wylewa się przez filtr powietrza to znaczy, że jego poziom w komorze pływakowej jest nieprawidłowy. Trzeba sprawdzić elementy takie jak zawór iglicowy, pływak. Dodatkowo zgodnie z serwisówką trzeba ustawić poziom paliwa w komorze pływaka.

Po naprawie usterki radziłbym miko wszystko wymienić olej silnikowy, chyba, że stwierdzisz, że benzyna nie przeciekała również do cylindra.

Zaworu membranowego raczej nie znajdziesz, bo z tego co mi się wydaje nie jest on tam montowany - to nie 2T.