Paliwo wylewa się przez filtr powietrza

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #690291 Reply
  ziomichal
  Uczestnik
  • Postów: 2

  Czołem, mam problem z Rometem RXL Eco 50 4t. Po próbie uruchomienia silnika, paliwo wylatuje przez filtr powietrza. Oczywiście silnik nie odpala. Wymieniłem cały gaźnik i znów to samo. Gdzieś przeczytałem że to może być wina zaworu membranowego. Po głębszej analizie doszedłem do wniosku że ja po prostu nie posiadam takiego zaworu bo ktoś mi wcześniej grzebał przy skuterze i zapomniał założyć ten zawór przy składaniu całości. Czy może mi ktoś podać DOKŁADNĄ lokalizację gdzie powinien się znajdować zawór membranowy? Najlepiej z dokumentacją w postaci zdjęcia 😀 Silnik to typowy chiński 4 suw. Z góry dzięki!

  #690348 Reply
  LuK444Sz
  Uczestnik
  • Postów: 282

  Skoro paliwo wylewa się przez filtr powietrza to znaczy, że jego poziom w komorze pływakowej jest nieprawidłowy. Trzeba sprawdzić elementy takie jak zawór iglicowy, pływak. Dodatkowo zgodnie z serwisówką trzeba ustawić poziom paliwa w komorze pływaka.

  Po naprawie usterki radziłbym miko wszystko wymienić olej silnikowy, chyba, że stwierdzisz, że benzyna nie przeciekała również do cylindra.

  Zaworu membranowego raczej nie znajdziesz, bo z tego co mi się wydaje nie jest on tam montowany – to nie 2T.

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Wyświetla 1 wpisy z $
Odpowiedz na: Paliwo wylewa się przez filtr powietrza
Twoje informacje:
Back to top button