Paliwo wylewa się przez filtr powietrza

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Paliwo wylewa się przez filtr powietrza

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe LuK444Sz LuK444Sz 1 miesięcy, 2 tygodnie temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #690291 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe ziomichal
  ziomichal
  Użytkownik
  • Postów: 2

  Czołem, mam problem z Rometem RXL Eco 50 4t. Po próbie uruchomienia silnika, paliwo wylatuje przez filtr powietrza. Oczywiście silnik nie odpala. Wymieniłem cały gaźnik i znów to samo. Gdzieś przeczytałem że to może być wina zaworu membranowego. Po głębszej analizie doszedłem do wniosku że ja po prostu nie posiadam takiego zaworu bo ktoś mi wcześniej grzebał przy skuterze i zapomniał założyć ten zawór przy składaniu całości. Czy może mi ktoś podać DOKŁADNĄ lokalizację gdzie powinien się znajdować zawór membranowy? Najlepiej z dokumentacją w postaci zdjęcia 😀 Silnik to typowy chiński 4 suw. Z góry dzięki!

  #690348 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe LuK444Sz
  LuK444Sz
  Użytkownik
  • Postów: 252

  Skoro paliwo wylewa się przez filtr powietrza to znaczy, że jego poziom w komorze pływakowej jest nieprawidłowy. Trzeba sprawdzić elementy takie jak zawór iglicowy, pływak. Dodatkowo zgodnie z serwisówką trzeba ustawić poziom paliwa w komorze pływaka.

  Po naprawie usterki radziłbym miko wszystko wymienić olej silnikowy, chyba, że stwierdzisz, że benzyna nie przeciekała również do cylindra.

  Zaworu membranowego raczej nie znajdziesz, bo z tego co mi się wydaje nie jest on tam montowany – to nie 2T.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
Odpowiedz do: Paliwo wylewa się przez filtr powietrza
Informacje o Tobie: