Paliwo w baku.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    arturo12342
    Użytkownik
    • 15
    • 59Postów:

witam
    mam problem
    mam paliwo w baku ale z wężyka się nie leje
    próbowałem ciągnąc i tylko się przyssałem
    gdy dmucham to powietrze dociera do baku

wężyk nie wychodzi z baku bezpośrednio

Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

Wymień filtr paliwa jesli jest papierowy. Wyczysć jeśli rozbieralny.

andrzej2310
    Uczestnik
    • 0
    • 315Postów:

Fachowcy !!! to działa na zasadzie podciśnienia, zassać możesz jedynie wężyk do podciśnienia i wtedy poleci paliwo

Metros
    Uczestnik
    • 2
    • 126Postów:

Dobrze napisane Andrzej!

Ja do serwisowania pierdzikółek swoich znajomych z kranikami podciśnieniowymi (szybkiego napełniania gaźnika benzyną bez mozolnego kopania lub zbędnego mielenia rozrusznikiem, jak i np. spuszczania starej, zwietrzałej *cieczy* ze zbiorników) używam… odkurzacza. 🙂
    Wystarczy podłączyć wlot zasysania odkurzacza do wężyka podciśnienia, uszczelnić palcem czy taśmą, włączyć zasilanie i… samo płynie. 😀

benekpe
    Użytkownik
    • 11
    • 1 620Postów:

I mamy BUM!!!
    Paliwo i jego opary dostaną sie do silnika odkurzacza, a w nim iskrzy komutator i szczotki… Potem masz odrzutowy odkurzacz 😉

Metros
    Uczestnik
    • 2
    • 126Postów:

Sympatyczny kolego… *benekpe*. 🙂

Ile Ty masz lat… trzynaście, czternaście, może piętnaście, a może już jednak trochę więcej!
    A wystarczyło przeczytać cały mój tekst ze zrozumieniem. 😛
    Skorzystaj może teraz jeszcze z opcji edycji, bo poszedłeś tutaj w długą niczym hostessa po dragach. 😀

Sterowany podciśnieniowo zawór paliwa (podciśnienie działa jako włącznik przepływu paliwa), nie napisałem… odsysać odkurzaczem paliwo ze zbiornika, no litości!
    Widzisz, niechcący pokazałeś się z tej drugiej, lepszej strony, a trochę szkoda. 😛

Ale nawet jak miałbyś rację, to zapytam dlaczego nie ma lawinowych wybuchów zbiorników paliwa samochodów benzynowych z elektrycznymi pompami paliwa?! Każda elektryczna pompa paliwa ma przecież wirnik, komutator i szczotki też ma i pracuje tłocząc paliwo przez samą siebie!

Zapalają się jednak tylko… opary paliw i pyłów potraktowane ogniem, wyładowaniem elektrycznym, itd. Stąd wybuchy gazu, rozerwania zbiorników przy np. spawaniu ich bez stosowania się do zasad BHP, sprawdzaniu wzrokowo poziomu paliwa w zbiorniku np. zapalniczką. 🙁
    Jest to czasem skrajna niewiedza, a często to niestety zwykła głupota człowieka, słowem… BEZMÓZGOWIE !

Napisz może już kolejny swój post bardziej z sensem, chyba, że Twoją wypowiedź w tym temacie mam traktować jako *odbijany* za zwrócenie Ci uwagi odnośnie możliwości stosowania zamiennika cudzysłowu.
    Trzymaj się ciepło i Ty to jednak… nie używaj odkurzacza. 🙂

Faktycznie, droga młodzieży, odkurzacz to jeszcze chyba nie dla Was, a odsysanie ustami paliwa ze zbiornika bardzo szkodzi szkliwu zębów, zresztą zapytajcie o to swoich rodziców, minione lata osiemdziesiąte się kłaniają. 🙂

Paliwo ze zbiornika odsysać odkurzaczem, o kur…a, stary już jestem, ale na to jeszcze nie wpadłem! 😛

Edytowano i uzupełniono wpis (godzina 21:55 i 22:18_link)

Jednak masz rację… *benekpe*.
    Bardzo Cię przepraszam za swoje niepoważne rozważania.
    Dziękuję za zwrócenie mi uwagi na moje nieuctwo i prostactwo.
    Jeszcze raz przepraszam i spokojnej nocy życzę.

A dla innych osób, które chcą jednak wiedzieć więcej polecam to:

http://autokult.pl/2013/03/21/niskocisnieniowe-pompy-paliwa-budowa-i-dzialanie

benekpe
    Użytkownik
    • 11
    • 1 620Postów:

Metros napisał:

Sympatyczny kolego… *benekpe*. 🙂
    Każda elektryczna pompa paliwa ma przecież wirnik, komutator i szczotki też ma i pracuje tłocząc paliwo przez samą siebie!

Mylisz kolego pompę i układ ją napędzający.
    Kreujesz się na forumowego wszechwiedzącego guru, a tymczasem piszesz o rzeczach, o których masz blade pojęcie…
    Jałowa w twoim wykonaniu polemika jest żenująca.
    Może prześpij się, niech emocje ochłoną.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button