Paliwo nie dochodzi do cylindra, świeca sucha

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motocykle 125 Paliwo nie dochodzi do cylindra, świeca sucha

Ten temat zawiera 19 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe DobryChrześcijanin DobryChrześcijanin 2 dni, 23 godzin temu.

Oglądasz 10 postów - 11 przez 20 (z 20 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe xdrive10
    xdrive10
    Użytkownik

Uchyla

xdrive10
    Użytkownik

Zawór dolotowy się uchyla

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.
    Zdjęcie profilowe DobryChrześcijanin
    DobryChrześcijanin
    Użytkownik

Zatkaj ręką otwór od filtra powietrza z gaźnika i sprawdź, czy zasysa ci powietrze. Odpalałeś go na pych z odwiniętym gazem ?

xdrive10
    Użytkownik

Jak zatkam filtr powietrza i przytkam ręką to zasysa, nawet dobrze. Na pycha nie zapalałem

DobryChrześcijanin
    Użytkownik

A może pływak w komorze pływakowej gaźnika się zacina ? Sprawdzałeś, czy się nie blokuje ? Może za wcześnie się zamyka i za mało jest benzyny w tej komorze gaźnika ?

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe Szumek811
    Szumek811
    Użytkownik

Sprawdź czy w układzie dolotowym gaźnik -> cylinder nie ma przypadkiem nieszczelności.

Szumi
    xdrive10
    Użytkownik

Pływak w komorze ładnie chodzi nic się nie zacina, a benzyna tam jest. W układzie dolotowym gaźnik>>cylinder nie ma nie szczelności. Wymieniłem jeszcze uszczelki

DobryChrześcijanin
    Użytkownik

Pisałeś, że gaźnik nowy. Co się stało ze starym ? Może na starym będzie zasysać normalnie. Możesz go podpiąć w celach testowych. Może ten nowy gaźnik jest jakiś felerny, a tego nie widać na pierwszy rzut oka. Jak ci odpala po podlaniu to ssanie powinno pociągnąć…

xdrive10
    Użytkownik

Stary gaźnik nie będzie pasował ponieważ wcześniej miałem włożony silnik o pojemności 50ccm i do tego był mniejszy gaźnik,a teraz założyłem cały używany silnik 125ccm, no i musiałem kupić nowy gaźnik do niego

DobryChrześcijanin
    Użytkownik

Jak kupiłeś ten gaźnik w sklepie stacjonarnym, to możesz tam podjechać i go zwrócić/wymienić na nowy. Powiedz, że felerny egzemplarz. Nie zaciąga paliwa. Dostaniesz nowy i wtedy może będzie wszystko śmigać. Warto spróbować. A jak nowy nie będzie działać, to problem będzie gdzieś wtedy już chyba na bank indziej.
    Ewentualnie (jeśli masz drugi sprzęt lub koledzy mają) podepnij ten gaźnik do innego motorka.

Oglądasz 10 postów - 11 przez 20 (z 20 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie