Pali olej?

Witam,

Mam chinskiego skutera Zip basic. Jest to 4T.

Przy kapie od zaworów jest taki węzyk, nie wiem od czego on jest, chyba do wypluwania zbędnego oleju. Ale mniejsza z tym. Z tego węzyka leci bardzo dużo białego dymu tak jak by palił olej. Jest tego tak dużo ze po minucie mam cały garaż w dymie. Jakieś rady jak to usunąc?

Pozdrawiam

To jest odma(odpowietrznik skrzyni korbowej). Miałem to samo, na wolnych obrotach waliło dymem jak mówisz, a podczas jazdy pluł olejem, u mnie pomogła zmiana pierścieni, tzn. ja wymieniłem cały tłok. Ale jak tłok masz oki to spróbuj wymienić tylko pierścionki. A wogole jaki masz przebieg?

9,3 tyś przebiegu. Ok, dziekuje za odpowiedz. Przyjdzie czas wypłaty, to będe musial zainwestowac.. :/

To nie musi być jednak przyczyna, mogą to być przepuszczające zawory. U mnie to było tak, że zacząłem od najdroższych części. Kupiłem nową uzbrojoną głowice dalej to samo, do głowicy musiałem kupić pasującą klawiaturę zaworów, aż w końcu kupiłem tylko pierścionki bo tłok mi się wydawał jeszcze spoko i to załatwiło sprawę. Wiec polecam zacząć od pierścienie koszt 10zł, jeśli to nie pomoże to nie baw się w kupowanie z osobna tylko kup cały komplet głowica+tłok+cylek+uszczelki itp, koszt 150-170 firmy wm motor.

Ok, lada dzień wymienie pierscionki i mam nadzieję, że pomoże. Jak nadal będzie to samo to pomyślimy dalej :) Dziekuje bardzo za pomoc.

Pozdrawiam

Jak kopci z wężyka odmy to nie jest wina pierśćieni
Jak by to były pierścienie to by kopcił ale z tłumika

Z tym że pierścienie mogą dobrze zbierać olej (za to odpowiada 2 i 3 pierścień) ale silnik może tracić kompresje na pierwszym pierścieniu. I co myślisz o takiej sytuacji?