Pali bezpiecznik gdy uruchamiam starter

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Pali bezpiecznik gdy uruchamiam starter

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe paci paci 4 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Łukasz Drożdż
    Użytkownik

Witam mam problem ze skuterem kingway coliber. Po przekreceniu stacyjki pali bezpiecznik przy aku. Gdy podłącze bez bezpiecznika to topi mi przewód i staje się on gorący. Dotyczy czerwonego kabla który idzie aż do stacyjki. Po całości jest on cały gorący. Czyżby wina stacyjki? Podmienialem regulator napięcia na nowy i dalej to samo. Proszę o pomoc.

Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Cóż Ci poradzić, masz gdzieś 100% zwarcie do masy. Odłącz akumulator, miernik w łapy i szukaj zwarcia. Odepnij regulator i zobacz czy wywali bezpiecznik. Jeśli nie, sprawdzaj każdy przewód jaki dochodzi do kostki regulatora, czy nie ma zwarcia do masy (oprócz zielonego bo ten to właśnie masa).
    Nie próbuj bez bezpiecznika bo benzyna i zwarcie to zła para; puścisz motorek z dymem.

Kymco Downtown 125i

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Łukasz Drożdż
    Użytkownik

a może podmienić stAacyjke

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

możesz też podmienić niebieski kabelek z tyłu, albo zielony z przodu.. albo brązowy z boku… albo stacyjke. Albo coś innego – możesz sobie tak długo zgadywać.
    Albo możesz znaleźć zwarcie i wymienić to co trzeba

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe maurycy1026
    maurycy1026
    Użytkownik

miałem podobny problem ze swoim skuterem u mnie moduł zapłonu pałił bezpiecznik ale możesz też spróbować kupić większy bezpiecznik

Czytaj
    REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

albo od razu wsadzić gwóźdź.
    Panowie, wyeliminowanie problemu przepalania bezpiecznika nie polega na wsadzeniu bezpiecznika który się nie spali – za to zjara się instalacja.
    Trzeba to sobie tłumaczyć tak – jeżeli w 600 000 skuterów wystarcza taki bezpiecznik jak jest tam fabrycznie to powinien wystarczyć i w tym. A jeżeli nie wystarcza – to znaczy że coś jest nie tak i trzeba to naprawić.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

maurycy1026 napisał:

…możesz też spróbować kupić większy bezpiecznik…

I za taką wypowiedź powinien być ban na forum za wybitne szkodzenie innym. Chcesz żeby skuter mu się spalił? Kupisz mu nowy???

Kymco Downtown 125i
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Berg bez przesady to powinniśmy 90% uzytkowników łącznie z sobą [zgredy] powiesić za ja.ca:D,Arasza za Flinte:D

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie