Pali bezpiecznik gdy uruchamiam starter

Witam mam problem ze skuterem kingway coliber. Po przekreceniu stacyjki pali bezpiecznik przy aku. Gdy podłącze bez bezpiecznika to topi mi przewód i staje się on gorący. Dotyczy czerwonego kabla który idzie aż do stacyjki. Po całości jest on cały gorący. Czyżby wina stacyjki? Podmienialem regulator napięcia na nowy i dalej to samo. Proszę o pomoc.

Cóż Ci poradzić, masz gdzieś 100% zwarcie do masy. Odłącz akumulator, miernik w łapy i szukaj zwarcia. Odepnij regulator i zobacz czy wywali bezpiecznik. Jeśli nie, sprawdzaj każdy przewód jaki dochodzi do kostki regulatora, czy nie ma zwarcia do masy (oprócz zielonego bo ten to właśnie masa).
Nie próbuj bez bezpiecznika bo benzyna i zwarcie to zła para; puścisz motorek z dymem.

a może podmienić stAacyjke

możesz też podmienić niebieski kabelek z tyłu, albo zielony z przodu.. albo brązowy z boku... albo stacyjke. Albo coś innego - możesz sobie tak długo zgadywać.
Albo możesz znaleźć zwarcie i wymienić to co trzeba

miałem podobny problem ze swoim skuterem u mnie moduł zapłonu pałił bezpiecznik ale możesz też spróbować kupić większy bezpiecznik

albo od razu wsadzić gwóźdź.
Panowie, wyeliminowanie problemu przepalania bezpiecznika nie polega na wsadzeniu bezpiecznika który się nie spali - za to zjara się instalacja.
Trzeba to sobie tłumaczyć tak - jeżeli w 600 000 skuterów wystarcza taki bezpiecznik jak jest tam fabrycznie to powinien wystarczyć i w tym. A jeżeli nie wystarcza - to znaczy że coś jest nie tak i trzeba to naprawić.

maurycy1026 napisał:

...możesz też spróbować kupić większy bezpiecznik...

I za taką wypowiedź powinien być ban na forum za wybitne szkodzenie innym. Chcesz żeby skuter mu się spalił? Kupisz mu nowy???

Berg bez przesady to powinniśmy 90% uzytkowników łącznie z sobą [zgredy] powiesić za ja.ca:D,Arasza za Flinte:D