Oświetlenie bagażnika

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Tuning Oświetlenie bagażnika

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe HugoBoss HugoBoss 7 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe a123659
    a123659
    Użytkownik

Jako, że wiosna nadchodzi trzeba się pobawić przy skucie ;D Oprócz polakierowania tamtej owiewki planuję również zrobić oświetlenie swojego bagażnika. I tak będę ładował za niedługo akumulator po zimie, więc od razu podpiął bym to oświetlenie. A więc tak. Tutaj jest wstępnie rozrysowane jak to zrobić.

Planuję w bagażniku nawiercić otwory na te żarówki, pomiędzy żarówkami przewód do włącznika, dalej przez bezpiecznik i do akumulatora. I tu się rodzą moje pytania.

1. Czy 6 żarówek led wystarczy na oświetlenie bagażnika o wymiarach ok. 50cm x 30cm? Myślę o takich żarówkach: http://allegro.pl/promocja-diody-led-rozne-kolory-10mm-po-0-50-zl-i2161701423.html czy może lepiej kupić listwę led i ją zamontować.
    2. Jaki bezpiecznik kupić? Zupełnie się na tym nie znam, żebym wiedział o co poprosić w sklepie.

o
    Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

lepiej daj dwie taśmy led po 10 cm, ja tak mam i się świetnie sprawdza (zobacz foto na polskajazda.pl)

Router WS 50 2013

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
    a123659
    Użytkownik

Ok, patrzyłem na takie taśmy właśnie.
    A bezpiecznik?

o
    Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

1A rurkowy, możesz dać płytkowy (taki samochodowy)

Router WS 50 2013
    a123659
    Użytkownik

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe rumian_97
    rumian_97
    Użytkownik

jak robicie takie oświetlenie to gdzie włącznik, gdzie chowacie bezpiecznik, jak idą te kable? Kurcze, też czasem miewam fajne pomysły, ale nie mam doświadczenia, nie znam się na tym, dlatego pytam ;p Weź no Ryglos jak będziesz to robił, to proszę porób fotki, możesz podesłać na mail, z chęcią zobaczę 😉

_____________________________________________________________________________________________________
    Barton 21 ;D nie ważne że chińczyk… ważne, że jeździ ;p
    a123659
    Użytkownik

Ok, jak będę robił to Ci porobię 😉 Prawdopodobnie w sobotę będę robił, bo jutro to zamówię na allegro, bo mi się nie chce po sklepach chodzić i szukać.
    Włącznik dać w środku bagażnika(jeśli ktoś robi tylko oświetlenie bagażnika), kabel po prostu taśmą izolacyjną podkleić przy plastikach, żeby nie wisiał i tak do akumulatora. Bezpiecznik tam samo jak kabel, gdzieś do plastiku przymocuję.
    Osobiście również będę robił oświetlenie schowka więc prawdopodobnie dam jeden włącznik gdzieś na plastikach poniżej kierownicy.

Koszt samego oświetlenia bagażnika to góra 15zł: 5zł przewód 2m, 4zł taśmy ledowe no i do tego doliczyć bezpiecznik i włącznik, to jakieś kilka złotych.

o
    rumian_97
    Użytkownik

haha, śmieszne pieniądze, świetnie, dzięki wielkie, wreszcie będę mógł coś pożytecznego przy tym skuterku zrobić ;D i już trochę poznam tajniki takich zabaw w ulepszenia przy skuterku, dzięki jeszcze raz, czekam na fotki 🙂

_____________________________________________________________________________________________________
    Zdjęcie profilowe barteklodz
    barteklodz
    Użytkownik

przydało by się włącznik krańcowy zamontować aby nie szukać włącznika po ciemku.
    sam pstryczek może być przy samej lampce

http://allegro.pl/lampka-oswietlenia-wnetrza-opel-kadett-c-d-e-astra-i2158516088.html
    w obudowę panel led, wycinasz tylko otwór w kufrze, masę przez włącznik krańcowy, + pod bezpiecznik

prosto, schludnie, nic się nie urwie

Kymco B&W 170
    rumian_97
    Użytkownik

http://imageshack.us/photo/my-images/543/72423166.jpg/ haha, ja jak widać na tym zdjęciu jakiś kwadracik do nie wiadomo czego, pusto w środku, widać tylko kable które idą do góry 😉 tam mógłbym praktycznie, blisko licznika zamontować włącznik ;D tyle że trochę przeprowadzania kabli jest… ale to nie przeszkadza… ważny efekt 😉

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie