Ostatnie pytania przed zakupem – przebieg

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Ostatnie pytania przed zakupem – przebieg

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe avenarius avenarius 7 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe avenarius
    avenarius
    Użytkownik

Witam, zdecydowałem się na zakup skutera z wielu powodów. Część z nich okazać może się subiektywna, no ale taki już urok użytkowników wszelakich 😉 Z uwagi na moje potrzeby, czyli przede wszystkim dojazdy do pracy (20 km w jedną stronę) oraz na pewno rekreacyjną jazdę z trasami ~200 km skupiłem się na dużych prawie turystykach. Bardzo szybko trafiłem na świetny tekst Karbona o jego T-Rexie; no niestety, tu gdzie ja jestem ten model nie jest dostępny (a może ja nie potrafię go zidentyfikować). Dlatego musiałem skupić się na rynku lokalnym i z szerokiej opcji wyboru postawiłem na New Dink’a. Na razie w wersji 50 cc, ale to mam wrażenie ulegnie zmianie, jeśli tylko jakimś cudem uda się mi zdobyć uprawnienia. Póki co jednak taka maszyna musi wystarczyć, pozostało mi jedynie przymierzyć się do modelu w salonie, a później brać co najlepsze na rynku wtórnym :)) A dlaczego nie nowy? No bo wg moich obserwacji wartość salonowa spada w zastraszającym tempie. Pytanie, jakie nie daje mi spokoju jest na pewno banalne: chodzi mianowicie o to, na jaki maksymalny przebieg można pozwolić sobie przy zakupie używki. Znalazłem półtoraroczny model za połowę ceny katalogowej, ale z licznikiem na poziomie ~20 000 !! Wydaje się mi, że to dużo, nawet przy założeniu, że wciąż posiadał będzie gwarancję. Sam planuję przebiegi roczne na poziomie 12-15 tysięcy, więc może okazać się, że kupno nówki oznaczać będzie później podobne problemy ze sprzedażą. A obawiam się, że dwa kółka mogą spodobać się mi i to bardzo 😉

Zdjęcie profilowe serafinq
    serafinq
    Użytkownik

20 tyś km to już troszkę dużo, ale niema się co dziwić wkońcu to skuter właśnie do takiej jazdy, jedynie sprawdź czy wszystko jest w dobrym stanie:)

Romet 767 (2007r) Przebieg- 20605km cylinder 72ccm (spoczywaj w spokoju)
    Zipp pro 50 (2012r) Przebieg- 12370km cylinder 125ccm Loncin

Serwis Skuterów, motorowerów i quadów!
    „Naprawmoplik.pl” działamy w mikołowie okolice katowic
    Dla użytkowników skuterowo.com specjalne ceny!

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.
    Zdjęcie profilowe Mich4l
    Mich4l
    Użytkownik

Sprawdź kompresję w silniku, przejedz się zobacz czy nie muli. A i czy ten model który chcesz zakupić ten używany posiada książkę serwisową to bardzo ważne : > A tu masz dosyć ciekawy egzemplarz http://otomoto.pl/kymco-new-dink-M3334068.html

Zdjęcie profilowe harekop
    harekop
    Użytkownik

Mich4l Skuter 4 letni i przebieg 63 km ? Coś to podejrzane ! 😀

Szlachta w korkach nie stoi ; d
    serafinq
    Użytkownik

Ktoś nieźle przekręcił licznik;d

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    avenarius
    Użytkownik

Owszem, egzemplarz ciekawy i przebieg dziwnie mały 😉 Ale z racji miejsca pobytu muszę ograniczyć zasięg poszukiwań do Holandii :))

serafinq
    Użytkownik

no to ebay tylko chyba

avenarius
    Użytkownik
Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie