opony wielosezonowe

i marznacy deszcz, czy to ma sens? Nie planuje jezdzic po sniegu, ale w pogode jaka mamy dzisiaj - i owszem. A jesli warto zamienic, to jekie opony polecilibyscie?

nie warto zmieniać bo na marznący deszcz (gołoledź) żadna opona nie pomoże, koła i tak się będą ślizgać

Tak, rozumiem i dziekuje za odpowiedz. troche szkoda bo liczylam, ze te opony, ulatwia jazde...

Jeśli chodzi o wymianę opon od momentu nabycia skutera,po ilu km należy zmienić ? Zrobiłem już blisko 8000 km i zastanawiam się czy już czas na wymianę.

Ja mam przejechane ponad 15 tysięcy i wciąż jadę na fabrycznych oponach a przejeździłem już 2 całe zimy i 2 całe sezony i oponki trzymają się dobrze, choć na wiosnę planuję już zmienić na nowe

Moje mają prawie 15 tysi i jeszcze są ok, myślę, że do 25 tyś. dociągną :)

Nie opłaca się wymieniać raczej. Chyba, że przy kupowaniu nowych opon, gdy stare są już zużyte, ale przy normalnej jeździe to jakieś 30tys. powinny wytrzymać. W takim wypadku, jeśli takie opony nie będą wiele więcej kosztować to można zainwestować, aczkolwiek, gdyby trzeba było do każdej opony drugie tyle dopłacać to raczej by się nie opłacało.

To chyba dam sobie spokój na razie z tą wymianą opon...