Opony - pytania

1. Jakie są opony w torosie f16? Dętkowe? Bezdętkowe?
2. Jakie ciśnienie powinno być w tych oponach?
3. Gdzie można dopompować powietrze do opon bezpłatnie?
4. Co ile km. pompuje się opony?
5. Jak sprawdzić, że trzeba dopompować opony?

odświeżam

3 na stacji benzynowej
4,5 jak czujesz ze jest miekka to dopompuj

3. na stacjach kompresory przekłamują, tak więc miej to na uwadze :)
4. jak miałem Vitalke to w 2012 roku tylko na początku sezonu pompowałem

1. raczej bez dedkowe
2. raczejk kolo 2 atmosfer ale ja pompuje na oko jak jest twarda to git :)

coś koło 2 atmosfer , widziałem kiedyś 10 cali 3.0 i były dętkowe , w torosie itp są opony 10 - 3.5 bezdentkowe jak by co.

UWAGA w torosie zdarzają się też opony 10 ' 3.0 - bardzo cienkie i wgl beznadziejnie słabe

Ja mam 10' 4.0 - są to opony o bardzo wysokim bieżniku i wymagają ciut wyższego ciśnienia - ciśnienie trzeba dopasowywać indywidualnie

Ciśnienie najlepiej sprawdzać jak najczęściej - gdy jest niskie może nas spotkać pewna niemiła niespodzianka - nagłe ujście powietrza

ja posiadam opony 3,00-10.
Tylko teraz jakie dokładnie ciśnienie jest optymalne na tylną i przednią oponę? Bo wiadomo, że za mało nie może być, a za dużo to też nie dobrze.

Izabelski zależy czy jeździsz sam czy z kimś :) chociaż na torosie F16 jest trochę nie przyjemna jazda w dwójkę.
Ja raz w miesiącu sprawdzam ciśnienie a pompuję przód 3.2 tył 3.7 (sprawdź jeszcze na oponach będzie pisać)

Ja pompuje na wyczucie jak twarda to jest ok

Trochę dużo. U mnie w skuterze było 1.7 na przód i 2.25 na tył, dla jednej osoby

sam jeżdżę gdyż:
1. Skuter na dotarciu (około 380km)
2. Jazda w 2 osoby jest nie przyjemna
3. Po jeździe w 2 osoby pęknie mi tylni plastik od korka wlewu paliwa - przerabiane na starym skucie.

Jutro sprawdzę co tam wyrzeźbili na oponkach.

Zajrzałem do instrukcji obsługi, i w niej pisze:

Jedna osoba:
Przód 1,25Mpa
Tył 1,75Mpa

Dwie osoby:
Przód 1,5Mpa
Tył 2,25Mpa

Tylko teraz czy przypadkiem na stacjach benzynowych kompresory nie liczą w barach, a nie w Mpa? I jak to przeliczyć na bary? :D

będzie na liczniku np 1.2 lub 3.0 nie wiem w jakich jednostkach to jest

do 3 atmosfer.

ps im wiecej powietrzach lepsze przyspieszenie i v max