Opona blisko amortyzatora - co robić ?

Cześć. Mam problem, ponieważ opona prawie dotyka amortyzatora z tyłu. Mam lekko scentrowane koło, a z odległości ok 10m wydaje mi się, że amortyzator jest krzywy. Nie wiem co robić, musze wymienić opone bo jest przebita, albo dać do wulkanizacji i koło też by się przydało wymienić, bo w 1 miejscu jest takie wybicie. Nie wiem co robić.. Pomocy.

przecież ty sam sobie już odpowiedziałeś pytanie więc czego szukasz

Czy da się coś zrobić, bo jak go kupiłem nowego to amor też był z centymetr od opony.. może ktoś wie co zrobić..

cudu oczekujesz ?
felgę wyprostuj/wymień ,oponę załataj i napompuj
póki nic nie obciera nie ma się czym martwić
w mechanice odległości liczy się w setkach mm, centymetr to przepaść

tak, ale chciałem wstawić szerszego laczka.;) Bo wiadomo jak bym miał wydawać 150zł na nową opone to chciałbym taką jaką chce. I pytam się tu czy da sie coś zrobić z tym amorem.

zmienić maszynę

zamontuj taką jak producent przewidział, montując szerszą oponę szybciej ją zamkniesz w zakręcie co może skończyć się zdrowym szlifem, oby tylko w pole.

Ale on jest za wąska, jak się wykładam na zakręcie to tak jakby tylnie koło mi uciekało.xd

Jeśli felga jest na tyle krzywa że lata na boki to jest do wymiany. Opona zależy jaka duża dziura. Przy tej oponie martwisz się o to czy Ci nie obciera o amortyzator i chcesz jeszcze wymieniać na szerszą ? Kup takich rozmiarów jaką przewiduje producent ale z lepszej półki i zobaczysz różnice. Mówisz że czujesz jakby Ci koło uciekało to sprawdź czy jest dobrze dokręcone i czy nie ma luzu na boki. Chwyć za koło od strony tłumika lub przekładni i lekko pociągnij do siebie. Jeśli jest luz to go poczujesz.

Ona nie jest tak scentrowana żeby nie wiadomo jak.. leciutko tylko bo jak na kapciu jeździłem to mi się tak zrobiło.