Opona blisko amortyzatora – co robić ?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Opona blisko amortyzatora – co robić ?

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez  szyszu3 7 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

szyszu3
    Użytkownik

Cześć. Mam problem, ponieważ opona prawie dotyka amortyzatora z tyłu. Mam lekko scentrowane koło, a z odległości ok 10m wydaje mi się, że amortyzator jest krzywy. Nie wiem co robić, musze wymienić opone bo jest przebita, albo dać do wulkanizacji i koło też by się przydało wymienić, bo w 1 miejscu jest takie wybicie. Nie wiem co robić.. Pomocy.

Ja w korkach nie stoje.
    Zdjęcie profilowe guliwer55
    guliwer55
    Użytkownik

przecież ty sam sobie już odpowiedziałeś pytanie więc czego szukasz

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

szyszu3
    Użytkownik

Czy da się coś zrobić, bo jak go kupiłem nowego to amor też był z centymetr od opony.. może ktoś wie co zrobić..

Ja w korkach nie stoje.
    Zdjęcie profilowe barteklodz
    barteklodz
    Użytkownik

cudu oczekujesz ?
    felgę wyprostuj/wymień ,oponę załataj i napompuj
    póki nic nie obciera nie ma się czym martwić
    w mechanice odległości liczy się w setkach mm, centymetr to przepaść

Kymco B&W 170

szyszu3
    Użytkownik

tak, ale chciałem wstawić szerszego laczka.;) Bo wiadomo jak bym miał wydawać 150zł na nową opone to chciałbym taką jaką chce. I pytam się tu czy da sie coś zrobić z tym amorem.

Ja w korkach nie stoje.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe barteklodz
    barteklodz
    Użytkownik

zmienić maszynę

zamontuj taką jak producent przewidział, montując szerszą oponę szybciej ją zamkniesz w zakręcie co może skończyć się zdrowym szlifem, oby tylko w pole.

Kymco B&W 170

szyszu3
    Użytkownik

Ale on jest za wąska, jak się wykładam na zakręcie to tak jakby tylnie koło mi uciekało.xd

Ja w korkach nie stoje.
    Zdjęcie profilowe Kapuchon
    Kapuchon
    Użytkownik

Jeśli felga jest na tyle krzywa że lata na boki to jest do wymiany. Opona zależy jaka duża dziura. Przy tej oponie martwisz się o to czy Ci nie obciera o amortyzator i chcesz jeszcze wymieniać na szerszą ? Kup takich rozmiarów jaką przewiduje producent ale z lepszej półki i zobaczysz różnice. Mówisz że czujesz jakby Ci koło uciekało to sprawdź czy jest dobrze dokręcone i czy nie ma luzu na boki. Chwyć za koło od strony tłumika lub przekładni i lekko pociągnij do siebie. Jeśli jest luz to go poczujesz.

Ja w Korkach Nie Stoję !
    [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]

szyszu3
    Użytkownik

Ona nie jest tak scentrowana żeby nie wiadomo jak.. leciutko tylko bo jak na kapciu jeździłem to mi się tak zrobiło.

Ja w korkach nie stoje.
Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie