Opinie: Znak B-10: zakaz wjazdu motorowerów

Ktoś z Was spotkał się z takim znakiem drogowym w ogóle???

Niestety, ale takiego znaku nie widziałem... Wydaję mi się, że może takowy stać w okolicach starego miasta/rynku każdego miasta.

Na śląsku jak podróżuję to widziałem w kilkunastu miejscach

Marta napisał:

Ktoś z Was spotkał się z takim znakiem drogowym w ogóle????

Ale masz bardziej na myśli czy taki znak w ogóle istnieje czy raczej o to czy jest ustawiany na drogach?
Bo jeśli o to pierwsze to tak, istnieje i obowiązuje.

a propo znaków to mam takie trochę głupie pytanie, a mianowicie kiedy ustawiony jest znak zakazujący zatrzymania pojazdu B-36 to czy mogę tam zostawić skuter i sobie gdzieś pójść czy nie mogę tego zrobić bo skuter traktują jako normalny pojazd taki jak samochód ?
chciałbym to wiedzieć bo zawsze mam przekonanie że skuterek to wszystko może :P często zdarza mi się robić takie wykroczenia i nie wiem czy grożą za to jakiekolwiek konsekwencje.

Lukario - ciebie też ten znak dotyczy.

Lukario napisał:

a propo znaków to mam takie trochę głupie pytanie, a mianowicie kiedy ustawiony jest znak zakazujący zatrzymania pojazdu B-36 to czy mogę tam zostawić skuter i sobie gdzieś pójść czy nie mogę tego zrobić bo skuter traktują jako normalny pojazd taki jak samochód ?
chciałbym to wiedzieć bo zawsze mam przekonanie że skuterek to wszystko może :P często zdarza mi się robić takie wykroczenia i nie wiem czy grożą za to jakiekolwiek konsekwencje.

Nie , nie wolno ci się zatrzymać w miejscu gdzie ten znak się znajduje , w takim przypadku skuter traktowany jest jako ,,normalny pojazd''.

KrzysiekP napisał:

Na śląsku jak podróżuję to widziałem w kilkunastu miejscach

I co to były za miejsca Krzysiu? Dlaczego akurat na nich postawione ten znak??

benekpe napisał:

Lukario - ciebie też ten znak dotyczy.

dobrze wiedzieć ;) dzięki za info

Marta są takie znaki ustawione w miejscach gdzie samochody poruszaja sie dosyć szybko prędkość minimalna to 50km/h lub pojawienie się tam skutera stwarza zagrożenie dla ruchu drogowego. jednak ze znak B-9 nie dotyczy motorowerów/skuterów; w sytuacji odwrotnej tzn tam gdzie jest znak B-10 dotyczy on też rowerow choć nie w każdej sytuacji