Opinie: Złapałeś gumę? Co zrobić?

Leszku, a próbowałeś wpuścić tą piankę uszczelniającą?

Gdy opona zejdzie z felgi nic prócz kompresora już nie pomoże…

Można również wozić ze sobą zestaw naprawczy i samemu skleić oponę bez demontażu koła- o ile zlokalizujemy miejsce przebicia… A naprawa jest prosta. Po znalezieniu dziury, z regóły jest tam wbity stary gwóźdź, wyjmujemy go kombinerkami i specjalnym narzędziem z zestawu czyścimy otwór po gwożdziu, smarujemy klejem, wpychamy gumowy kołek, obcinamy go równo z bierznikiem i tyle, od razu można pompować nabojem z zestawu. PROSTE :wink:

Heh kiedyś były dętki i było lepiej :smiley: Byle pompka i jazda :smiley:

Ja się zastanawiam na założeniu opony do mojego pipoła z zapasu jaki mam po MZ-ecie, też 16-stka :slight_smile: tylko nie wiem czy wkładać dętkę? No, ale dopiero jak zedrę tą w skuterze :wink:

A mnie dziwi, że Neken ma bezdętkowe gumy. U mnie w Kymco są dętkowe Duro, rozmiar opon mniej więcej taki sam. Pietro, a ile lat ma ta opona? IMO lepiej kupić na oba koła nowe opony, koszt nie jest wcale duży, a po co robić rzeźbę? Najtańsza guma do mojego skutera to koszt 5 dyszek http://moto.allegro.pl/opona-duro-2-50-17-4pr-hf308-skuter-skutera-i1445878852.html za lepsze, o innym bieżniku itd. trzeba zapłacić do ok. 150zł, więc komplet wychodzi 300zł - to raczej nie jest dużo.

Ta opona to Heidenau, na tył, jest nowa, ale kupiłem ją jakieś 5 lat temu, z tym że jest przechowywana w dobrych warunkach. Wtedy zapłaciłem za nią 140zł więc szkoda żeby się zmarnowała a w skuterze posłuży

Ja założyłem do bezdętkowej bassy dętkę i zrobiłem już 500km bez problemu.

marcink52 napisz może coś więcej o tej dętce w bassie

Mnie przy 60 na zakręcie machnęło… Z tyłu wentyl dosłownie wyrwało. Naprawa 10zł