Opinie: Zipp Quantum R: Test Wideo

Już nie zielony :wink: Czyżby tamten nie wytrzymał takiego szlifu ;p ?? A tak na poważnie, to ciesze sie, że jednak ten test sie ukazał, bo czekałem od zeszłego wtorku… :wink: A tak już na poważnie, to fajny test, chociaż mogli byście pokazać te pojemne schowki od wewnątrz… Aż chce sie go kupić, chociaż to spalanie… wole 4T.

Wadą tego skutera są twarde lagi? Przecież to nowy skuter i podobnie jak w Kymco, muszą się dotrzeć… :wink: Ciekawi mnie, czy kufer który dostarczony jest w cenie skutera, otwiera się kluczykiem stacyjki? Następnie czy przewidziano Quantuma R w wersji 4T z silnikiem 125ccm?, oraz ile kosztuje fabryczna szyba dedykowana do tego modelu?

Oczywiście porównanie z Kymco musi być… :wink:

Cały ten szumnie zapowiadany test, wygląda raczej na wrażenia z przejażdżki. Mało konkretów, bez emocji… :frowning:

Mnie sam wygląd skutera nie wystarcza, muszę zajrzeć do schowków, przyjrzeć się pewnym elementom jak choćby przełączniki kierunkowskazów, mocowanie silnika itp. Mój 4T rozpędza się na prostej do 70 km/h choć zajmuje mu to dużo czasu. Więc 75 km/h to taki sobie wynik dla 2T. Choć przyspiesza dużo fajniej. Spalanie 3,1 l/100 km? No to co 170 km widzimy się na stacji.

Spalanie 3,1 delikatnie jeżdżąc, normalnie 4/100 a słyszałem że Quantumy potrafią 6 zeżreć…dlatego mają większe baki, żeby chociaż na 100 km paliwka starczyło :wink:

Mam identyczne lusterka w GB Motors Cyclone i ten sam problem. Po każdym ustawieniu prawego lusterka trzeba je dokręcać. Taka ciekawostka :slight_smile:

Witam, właśnie w czwartek 9.06 br. nabyłem ten sprzęt…rozpoczynam jazdę i chętnie podzielę się moimi spostrzeżeniami z eksploatacji…jak na razie za mną 80kmw i pierwszy problem z mocowaniem kufra…po prostu na naszych dziurawych drogach myślę że niedługo się po prostu urwie…reszta na razie bez zarzutu, pozdrawiam

witam…dzisiaj wymieniłem kufer…teraz mam solidny z dobrym mocowaniem, koszt 130 zł…

330 km przejechane i pierwszy przegląd gwarancyjny, 100 koszt, wymiana oleju regulacja obrotów, jazda dalej…sprzęt sprawuje się bez zastrzeżeń

Lepiej byłoby żeby zamiast tego badziewiastego kufra w standardzie, dali szybę przednią…

…na liczniku 700 km, nie wytrzymałem i zdjąłem blokadę…rany nareszcie czuję że się jedzie ( założę fabryczny moduł przed wizytą w serwisie po 2000 km )prędkość max ok 67 km ( ważę 105 kg…)myślę o zmianie wydechu