Opinie Zipp i Barton

Witam. Chciałbym się dowiedzieć o tych dwóch firmach. Czy warto kupić ich skutery? Dodam, że byłby to pierwszy skuter.

Ile masz kasy?

Raczej do 4500zł

To ja bym kupił nowe Kymco Agility (jeśli 4T, oszczędny) albo najlepiej Kymco ZX (2T, niezniszczalny model), może Vitality wychaczysz, poza tym poszukaj np. TGB 303rs.

Dzisiaj oglądałem na żywo Zipp Quantum. Skuter z racji gabarytów bardzo mi się spodobał. Chciałbym coś większego na czym spokojnie mogłyby jeździć dwie osoby bez przechodzenia męczarni a na quantumie w miarę by się to udało. Ogólnie interesują mnie Zippy i chciałbym się dowiedzieć o nich co nieco. Jak wygląda ich awaryjność i czy są o wiele gorsze niż Kymco?

Zipp Quantum nie jest zły, no ale do Kymco mu sporo brakuje.

Czyli da radę przejeździć kilka kilometrów :lol: ?

Ja też bym polecił Kymco.Miałem Kymco kb50,identyczny co ZX.Bardzo dobry skuter i mocny.Dwie osoby jadą wygodnie.

A jak wygląda sprawa z częściami tak do Zippa, Burtona czy Kymco?

Do wszystkich jest dużo.

Ok dzięki. Teraz jeszcze muszę się przymierzyć do każdego z poleconych skuterków i do moich własnych typów i według tego najprawdopodobniej wybiorę. Dzięki wielkie za wszystkie porady.

Nie jesteś tego świadom, ale przepaść między Zippem i Bartonem a Kymco jest ogromna. Na potężną korzyść Kymco. Wiem co mówię.

Kwestia, czy chcesz mieć skuter porządny, czy obojętnie jaki, byle robił dobre wrażenie na początku. Jeśli to pierwsze - tylko tajwański skuter, jak Kymco, TGB czy SYM. Jeżeli natomiast drugie - bierz Chińczyka(jakimi są Zipp i Barton), droga wolna.

A czy poza Kymco i SYMem są jeszcze jakieś marki godne uwagi w tym przedziale cenowym? Chciałbym głównie nowy skuter na gwarancji, bo to jednak pewniejsze :)

Poza Kymco, SYMem i TGB - raczej nie. :)

A Keeway?

Dużo lepsze niż Barton, wyraźnie lepsze niż Zipp, ale i zauważalnie gorsze niż wszystko z Tajwanu.

Keeway dosyć ciekawy pod względem desingu jak i ceny.
Wiecie coś konkretnego o tej marce? http://moto.allegro.pl/item1186137911_wloski_skutery_benelli_49x_2010r_tarnowskie_gory.html

Dzisiejsze Benelli to... Keeway. :)

Z drugiej strony, Tajwan ciekawy pod względem niezawodności :)

Teraz Benelli należy do Keewaya, jakość praktycznie jak Keewaye.Lepiej wziąć Kymco, Sym lub TGB.Wiem że ten kusi, ale My staramy się doradzać skuterki jak najtrwalsze, nie patrzymy zbyt na wygląd. :mrgreen:

Właśnie ja patrzę na wszystko :P Dość ważne też jest żebym się zmieścił na skuterku, bo dość duży jestem i za Zipp Basic siedziało mi się niezbyt komfortowo. Kymco Agliity jakoś nie przypadło mi do gustu. Siedziałem oglądałem, ale było jakieś dziwne. INCA też nie wygląda źle, ale nie wiem jak z silnikiem. Typowego chinola z Tesco nie chcę :P