Opinie: Yamaha T Max: Zapiera Dech

No akurat brak gniazdka zapalniczki w sprzęcie za taką kasę jest niewybaczalnym błędem. W dobie GPS i telefonów komórkowych ten wart groszowe sprawy gadżet jest konieczny.

Maszyna MEGA WYPAS !!!

Podarujecie mi ją/go?

Świetna maszyna ale honda wypuściła ostatnio model Integra 700, który z ABSem kosztuje wg. cenników 8000 PLN mniej, SW-T600 jest 10 000 PLN tańsza od T-Maxa. Na polskie warunki ceny nowych i tak są wysokie ale cena yamahy powala, a kiedyś to honda zazwyczaj była najdroższa. Fajne byłoby porównanie tych dużych skuterów.

Chłopaki jedna prośba, czy do testów moglibyście dorzucić dane techniczne, dzięki.

http://www.yamaha-motor.eu/pl/products/scooters/maxi/tmax.aspx?view=techspecs

No niestety, za tą aluminiową ramę trzeba dopłacić. Skuter jest o 1kg lżejszy od jednocylindrowego Burgmana 400:)

Skuter może i fajny ale test fatalny. Mało konkretów. Wszystko skwitowane jako “naj”. Jaki kask wchodzi do schowka? 1 czy 2? Jaki Vmax, jakie przyspieszenie? spalanie? jak to jedno światełko radzi sobie z oświetleniem drogi? jak się prowadzi? jakiej wielkości koła? zwrotność w ruchu miejskim?Zapowiadany od tygodnia artykuł, liczyłem na test z prawdziwego zdarzenia, a tu praca domowa gimnazjalisty odrobina na przerwie między lekcjami.

To jest test czy reklama??? Bo ja się pogubiłem … szkoda, bo wartość średnia … chyba że lubimy melodramaty z wątkami o miłości i rozstaniu :slight_smile:

Mi tez to na reklamę wygląda ale dzięki temu można było sobie popatrzeć :slight_smile:

Jestem posiadaczem skutera z znaczkiem yamaha, myśle ze cena nowego tmaxa to lekka przesada 46 tysi za skuter to już przesada jeździłem wszystkim skuterem yamaha tmax 500, majestacie i xmax 250 i wiecie szczerze wybrałem xmaxa bo do miasta ten skuter to klasa sama w sobie poręczy waga 168 kg, w miarę lekki, i te przyspieszenie spod świateł boskie nawet spod świateł startowałem z różnymi skuterami majestic burgmania 400gilera nexus500 i różnicy w przyspieszeniu niewielka a cena o dużo niższa od tych skuterów. Doda ze za nowy w tamtym roku skuter z 2011 roku zapłaciłem tylko 18000 tysi więc i cena nie taka zła. Skuterowo zróbcie test porownawczy w przyspieszeniach kilku skuterów porecznosci świńskiej spalania itp i oczywiście ceny. Np tmax majestic burgmania 200, 400, 650 xmaxa 250 jakiegoś syma i gilere pozdrawiam Was osoby pozytywnie nastawione na skutery.

@roomcajz Skuterowicze są sami sobie winni. Tak się rozpływali nad ładnymi ujęciami w poprzednich testach, to teraz mają za swoje :stuck_out_tongue: Skuterowo.com zawsze skupiało się na “lansie” w swoim testowaniu, ale ostatnio poszli na całość (zaczynając od Peugeota bodajże. Tyle, że tam jeszcze był wątek bagażnika bo przewozili jakąś małą walizeczkę). I tak zawsze prawdziwych testów szukałem w innych serwisach, bo tu są testy dla kupujących oczami, a wbrew pozorom to całkiem spory kawałek rynku. Takie skuterowo prawdopodobnie miało być w pierwotnym założeniu twórców - inne. Bardziej medialne, skupiające się na podstawowych potrzebach, w końcu początkujący skuterowcy to przeważnie laicy. Trudno się też dziwić efektownej oprawie, Leszek w końcu jest Dj-em i pracował w mediach. Ja na ich testy zawsze patrzyłem z lekkim przymrużeniem oka i tak chyba robić się powinno. W tym teście jednak faktycznie zaburzyli jakąś dotychczasową równowagę, bo odbiorca ma wrażenie że załapał się na jakiś blok reklamowy zamiast oczekiwanego materiału.

Niech mi go ktoś kupi :slight_smile: ładnie proszę

jakby taki sprzęt wyjechał na drogę przy Suwałkach albo Wrocławiu, znalazłoby się trochę Gruppies :smiley: kobiety lubią takie sportowe maszyny.

Po co komu w nim gniazdka zapalniczki? I to niby ma być błąd? Dla mnie wreszcie ktoś pomyślał… Jak się jedzie . to się jedzie a nie gada przez tel. czy pali papierosy.

Patrząc na Gilerę, Aprillę i inne im podobne, stwierdzam, że tmax się udał. Sama namęczyłam się jeżdżąc na Piaggio, a Neosy i tmax-y to już zupełnie inna szkoła jazdy. I wygodne są ;p A co zrobić jakbym chciała maksi skuter sprzedać -opłaca to się jeszcze? Czy jest jakaś metoda, żeby mieć nowy sprzęt za mniejszą kaskę? Wiecie coś?

Ja sam jeżdzę Yamahą X-Max125i i jestem zadowolony,może 250 była by trochę szybsza.Co do prezentowanego T-Maxa to jest efektowna i piękna to prawda,ale prawie 50 tyś. złotych to też fajna sprawa i ile różnych wspaniałych jednośladów można za takie pieniądze kupić.