Opinie: Wyprzedzanie w korku wg Marka Dworaka

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Wyprzedzanie w korku wg Marka Dworaka

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Sham_Janesky Sham_Janesky 7 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #93998
  Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
  Leszek Śledziński
  Jednoślad.pl
  • Postów: 2 359

  Przepraszam, ale WTF? Może i Policja miała dobrą intencję, a pani z TVP Kraków chęci… ale wybaczcie – ten materiał niczego nie wyjaśnia. Pan Dworak nie podaje żadnego przepisu dotyczącego poruszania się pomiędzy samochodami. Sorry, ale żadna zawiłość prawna nie została tu wyjaśniona ani nie została udzielona odpowiedź na pytanie, jak robić to zgodnie z przepisami. Bohaterowie materiału uprawiają sobie teoretyczne „gdybanie” opowiadając co im się wydaje. A jaka jest rzeczywistość? Rzeczywistość jest taka, że pierwszy z brzegu policjant zatrzyma Cię i powie Ci: Kodeks Drogowy mówi jasno – wyprzedanie następuje tylko i wyłącznie z lewej strony pojazdu. Więc jeżeli objechałeś pojazd jadący wewnętrznym pasem z prawej strony to złamałeś prawo. W mojej ocenie ten materiał nie ma żadnej wartości merytorycznej, bo nie odpowiada na kluczowe pytanie – jak przeciskać się w korkach nie łamiąc prawa.

  Testuję nowy Jednoślad.pl 🙂
  #93999
  Zdjęcie profilowe kasar
  kasar
  Użytkownik
  • Postów: 86

  Tu masz więcej więcej wiadomości na ten temat: http://motoryzacja.interia.pl/motocykle/news/motocyklom-wolno-wiecej,1166526

  #94000
  Zdjęcie profilowe Raf
  Raf
  Użytkownik
  • Postów: 269

  No i zgadza się – wg. linka co dałeś, wymijanie z lewej, a nie z prawej, a w Krakowie widzę jest delikatny nacisk na to aby taki kierowca samochodu „odsunął się” na lewą – dając środek wolny. Idea fajna – ale nie reguła i nie można mieć pretensji jak ktoś nie zjedzie.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  TRIUMPH DOBRY MOTOCYKL W DOBREJ CENIE

  Wybierz swój fabrycznie nowy motocykl Triumph i kup go za okazyjnie niską cenę. Oferta ograniczona. Pozostały ostatnie sztuki z rocznika 2018!
  #94001
  Zdjęcie profilowe Raf
  Raf
  Użytkownik
  • Postów: 269

  Jeszcze jedno – ostatnio widziałem jak jeden kolega (w sensie motorowerzysta), zaczął wyprzedzanie właśnie prawą… sory, ale ja bym takiego normalnie w oponę kopnął na miejscu tego kierowcy. W przepisach jest w przypadku wyprzedzania mowa o lewej i nikt nie ma obowiązku sie spodziwać takiego manewru z prawej. To jest cholernie niebezpieczne – dajmy np. jakby przyszło takowemu wyprzexzać mnie, zamiast samochodu (ja sobie środkiem jeżdżę, więc całkiem m0ożliwe, że podobnie ze mną by uczynił takowy) – skupiam się na tyle na lewej stronie (czy ktoś inny mnie nie wyprzeć – wtedy mu zjeżdżam na prawo bliżej krawędzi), że za diabła bym się takiego gostka – wyprzedzającego mnie, nie spodziewał na tym samym pasie. On nie ma prawa tam być jak mnie wyprzedza. Chce wyprzedzać, to niech jedzie robi to z lewej po tym samym pasie, ewentualnie na 2gim.

  #94002
  Zdjęcie profilowe Tomekj
  Tomekj
  Użytkownik
  • Postów: 103

  Wyprzedzanie TYLKO I WYŁĄCZNIE z lewej strony… nawet jak prawy pas jest wolny… wtedy pojazd jadący lewym pasem ma obowiązek zjechać na prawo i ustąpić Ci miejsca

  #94021
  Zdjęcie profilowe Sham_Janesky
  Sham_Janesky
  Użytkownik
  • Postów: 50

  Ustawa o ruchu drogowym, artykuł 24: 10. Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7: 1. na jezdni jednokierunkowej; 2. na jezdni dwukierunkowej, jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku. Dziękuję, dobranoc.

  #94022
  Zdjęcie profilowe Sham_Janesky
  Sham_Janesky
  Użytkownik
  • Postów: 50

  P.S. Wyrażanie opinii niepopartych faktami, w tym wypadku właściwym ustępem kodeksu o ruchu drogowym, przyjmowanie swojego punktu widzenia w oderwaniu od istniejącego przepisu, jest nie tylko trollowaniem, ale i powoduje niepotrzebne animozje między użytkownikami dróg. Policja nie poparłaby tej akcji, gdyby jej cel był niezgodny z aktualnymi przepisami. Pozdrawiam i grzecznie proszę o używanie tekstów źródłowych przed wyrażaniem skrajnych opinii, zwłaszcza takich, które sieją błędne przekonania w społeczności użytkowników jednośladów.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie