Opinie: Wypadek Zientarskiego, a Prawo Jazdy AM

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #97583
  Skuterowo.com
  Użytkownik
  • Postów: 328

  Czyli jeżeli mam kartę motorowerową przed 13 stycznia 2013 roku, lecz nie będę miał 18-stu lat po 13 stycznia 2013r. to i tak moje uprawnienia są nadal ważne i mogę spokojnie jeździć?

  #97584
  SingSing74
  Użytkownik
  • Postów: 84

  Moim zdaniem to zły przepis. KAŻDY kto bierze udział w ruchu drogowym powinien znać przepisy ruchu drogowego. Samo ukończenie 18 lat niczego nie daje. W tym wieku młodzi ludzie mają ułańską fantazję, która w połączeniu z brakiem wiedzy daje dosyć niebezpieczną mieszankę. Z drugiej strony upodobnienie kursu na AM do kursu na motocykl spowoduje dalsze powiększenie kolejek w ośrodkach egzaminacyjnych. Moim zdaniem egzamin na AM powinien ograniczyć się do pozytywnego zaliczenia egzaminu teoretycznego ale powinien obowiązywać wszystkich bez wyjątku i oczywiście być wprowadzany stopniowo dla tych, którzy obecnie jeżdżą bez jakichkolwiek uprawnień.

  REKLAMA

  Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

  Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

  Advertisement

  #97585
  Kapuchon
  Użytkownik
  • Postów: 2 689

  Ufff ;D Tak się składa że 17 stycznia 2013 roku będę miał 18-nastke więc mogą mnie pocałować w 4 litery i kasy za wymianę karty motorowerowej na am odemnie nie wyciągną bo nie będę musiał jej wymieniać i będę mógł jeździć na dowód ;DD

  #97586
  seba8311
  Użytkownik
  • Postów: 2

  jak ja mam 15 lat,wiec bede musial potem zaplacil za te prawko czy dalej bede mial jeździc na karcie motorowerowej ?? prosze od odpowiedz

  #97587
  Bartosz
  Użytkownik
  • Postów: 1

  a gdzie będzie można wymienić kartę i za ile;>

  #97588
  Patryk
  Użytkownik
  • Postów: 25

  @seba8311 Karta motorowerowa wydana na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym, zachowuje ważność do czasu ukończenia przez jej posiadacza 18 roku życia. Karta motorowerowa podlega wymianie, na koszt osoby uprawnionej, na prawo jazdy kategorii AM, o ile osoba ma ukończone 14 lat

  #97589
  seba8311
  Użytkownik
  • Postów: 2

  Patryk Dzieki,czyli czeka mnie nastepny wydatek na jakis głupi papierek

  #97593
  Anonim
  Nieaktywny
  • Postów: 69

  A Jeśli ja mam 13 lat i kartę motorowerową to jak wejdzie ten przepis to nie będę mógł jej wymienić na am?

  #97594
  lisu7
  Użytkownik
  • Postów: 835

  uff 10 stycznia będę miał 14 lat i będę mógł wymienić od razu na am

  #97595
  Anonim
  Nieaktywny
  • Postów: 3 133

  Kapuchon, tak, ale chyba lepiej jest zapłacić parę złotych i mieć prawo jazdy, na którym możesz bez przeszkód jeździć po całym świecie? Bo na +18 to w Polsce jest, ale już np. do Niemiec jak wyjedziesz ot jakiś pro policjant może się czepnąć.

  #97596
  statorable
  Uczestnik
  • Postów: 226

  Media czepiają się kierowcy skutera, a wina była pieszego. Koń zawinił, kozę powiesili. Taki kraj.

  #97597
  Maxiu
  Użytkownik
  • Postów: 2

  Czyli rozumiem że jeżeli 9 czerwca 2013 roku skończę 14 lat to moja karta motorowerowa do ukończenia 14 lat i wymienienia jej na prawo jazdy kategorii AM jest nieważna tak?

  #97598
  Anonim
  Nieaktywny
  • Postów: 69

  Jak wejdzie przepis to pójdź do urzędu i się spytaj,bo pewnie będziesz mógł wymienić

  #97599
  Emar
  Użytkownik
  • Postów: 9

  Cholera, nie potraficie czytać ze zrozumieniem ? Wszystko macie podane w artykule, a i tak się dopytujecie w komentarzach.

  #97612
  ps3lukasz
  Użytkownik
  • Postów: 5

  Nawet ten, co będzie miał jeszcze 13 lat w 2013 i będzie miał kartę, będzie mógł ją wymienić. To takie trudne? -,-

  #97662
  sk3jcior
  Użytkownik
  • Postów: 1

  Witam, a jak ja kończę 18 lat 2 maja to będę mógł jeździć na dowód, czy bd musiał zdawać na to am? p.s.na kartę zdałem tylko nie wyrobiłem. 😀 pzdr.

  #97666
  devox
  Użytkownik
  • Postów: 13

  Jeżdżę motorami i motorowerami od ponad 20 lat samochodami też.I według mnie bardziej durnego pomysłu nie widziałem.Na świecie praktycznie całym nie obowiązuje takie prawo jazdy. A co do edukacji młodzieży to zawsze myślałem że od tego jest szkoła i tam nasze dzieci powinni się uczyć.U nas w Polsce jest takie podejście jest coś nowego to trzeba to opodatkować albo wymyślać następny zakaz.A to tylko po to żeby na tym zarobić.Powiem więcej najwięcej wypadków powodują samochody osobowe i co edukacja nie pomogła i nie pomoże bo trzeba zmienić mentalność a nie wykuć przepisy na blachę i zdać prawko.A co z rowerami też są uczestnikami ruchu też prawo jazdy, no i jeszcze ubezpieczenie OC na rower obowiązkowe bo też powodują wypadki. pozdrawiam

  #97667
  meteuszj14
  Użytkownik
  • Postów: 19

  Masz w 100% rację! Oni by tylko chcieli kasę, ale wypłat to nie dźwigną. Pieszy to też uczestnik ruch.

  #100170
  milioner
  Użytkownik
  • Postów: 69

  ile się połaci za wymianę???

  #141434
  hypo
  Użytkownik
  • Postów: 3

  Dobrym pomysłem jest CBT (Compulsory Basic Training) w UK – kurs trwa tylko ok. 6 godzin i jest podzielony na 4 zasadnicze części – 1)omówienie kwestii bezpieczeństwa, osprzętu, kask, kurtka, rękawice, itd… 2)jazda na placu – zapalanie, ruszanie, slalom, ósemka, sygnalizacja manewru, zmiana pasa ruchu, awaryjny stop, 3) wybrane zagadnienia teoretyczne dotyczące jazdy jednośladem 4) jazda po mieście z instruktorem i ostateczna ocena zdolności kursanta do zapanowania nad skuterem/motocyklem. Ponieważ żeby zdawać CBT trzeba mieć już prawo jazdy na samochód, teoria ogranicza się do uczulenia kursantów na specyficzne kwestie dotyczące skuterów/małych motorów. Miesiąc temu zdałem to bez problemu i wydaje się, że jeśli ktoś jest ogarnięty, to mu w zupełności wystarczy.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button