Opinie: Wymiana Karty na AM: Od kiedy i za ile

100zł za wymiane, skandal :slight_smile:

Aha czyli tak, zrobiłem karte motorowerową w tamte wakacje i mam skonczone 15 lat to nie musze nic robic ? Jedynie z własniej woli moge sobie wymienic na prawko AM zagadza sie?

siwul3cc prosze:

Leszek napisał:

Jazda na karcie będzie traktowane tak jak jazda bez uprawnień. 500 zł mandatu i skuter na lawete. W razie wypadku/kolizji nie będzie działać ubezpieczenie.

500 zl, zastanawia mnie tylko jedno jak osoba nie pelno letnia ma dostac mandat? zawsze byl sąd..

Trochę za wysokie te ich ceny. Mocno zmaleje liczba młodzieży na skuterach, przecież nie każdego będzie stać na prawo jazdy AM. Poza tym 100 zł za wymianę to też nie małe pieniądze.

Chyba właśnie oto im chodzi, widocznie myślą że “gimbusy” nie potrafią myśleć. Tym samym zaprzestali rozwój motocykli małolitrażowych w Polsce, bo tu jakieś moto 2,5-3 kafle, prawko 400 i zdać exam pańswowy nie będzie łatwo, współczuję 2000r+ którzy chcą jeździć…

I zapomniałem dodać, że to kolejny sposób aby państwo zarobiło trochę grosza, bo czemu by i dzieci nie kroić, c’nie?

Już lepiej poczekać 2 lata i A1 za 600-800zł zrobić

A co jeśli zatrzyma mnie policja po 19 stycznia i nie będę mieć tego prawa jazdy AM. Może zabrać mi dowód czy coś?

DooOminO napisał:

siwul3cc prosze:

Leszek napisał:
Jazda na karcie będzie traktowane tak jak jazda bez uprawnień. 500 zł mandatu i skuter na lawete. W razie wypadku/kolizji nie będzie działać ubezpieczenie.

500 zl, zastanawia mnie tylko jedno jak osoba nie pelno letnia ma dostac mandat? zawsze byl sąd..

nie wierzę w aż tak wysoką karę. wg mnie kara będzie wynosić 50zł tak jak za brak dokumentów podczas kontroli.

100 zł? Normalne chamstwo w państwie!

Dziękuje panowie : ) Szczerze to troche mnie wkurzyli wydalem 50zl ; o na karte to jeszcze 100zl na wymiane i badania robic, ehhh chore państwo z kazdego kase zdzierają, chyba trzeba zacząć zbierac puszki i złom ;D

A i zapomnialem dodac ze tzw “gimbusy” są czasami bardziej odpowiedzialni niz niektórzy kierowcy samochodów i innych środków transportu ;/

Sprawdziłem informacje odnośnie obowiązku wymiany karty. Należy tego dokonać przed ukończeniem 18 roku zycia, a nie zaraz po wejściu ustawy. podsumowując: Każdy, kto ukończył 14 rok życia i posiada kartę motorowerową, będzie mógł złożyć w Starostwie wniosek o wydanie uprawnień AM. Wcześniej konieczne będzie udanie się do lekarza po zaświadczenie o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów. Koszt około 100 PLN. Należy tego dokonać przed upływem 18 roku życia. Inaczej uprawnienia wygasają.

Siwul3cc napisał:

A i zapomnialem dodac ze tzw "gimbusy" są czasami bardziej odpowiedzialni niz niektórzy kierowcy samochodów i innych środków transportu ;/

"niektorzy" ale taka prawda, co do AM to po co wymieniac jak do 18 lat mozna A1 zrobic

To już lepiej po 18 zrobić A2.

matol1798 napisał:

To już lepiej po 18 zrobić A2.

x2 ;)

http://www.skuterowo.com/wymiana-karty-na-am-od-kiedy-i-za-ile/

" do kierowania
motorowerem na terytorium
Rzeczpospolitej Polskiej. Wobec tej osoby
nie wymaga się posiadania dokumentu
stwierdzającego to uprawnienie."

Troche to chore :|

"4. Koszt kursu na prawo jazdy AM ma
wynieść około 500 PLN, będzie
obejmować łącznie 20 godzin szkolenia
(teoria i praktyka)."

za 700 zl to ja mam A1 lol

Wiadomo że się nie opłaca i zrobią to prawko tylko ci co są zmuszeni je zrobić. Ci co chcą poczekać zrobią A1 czy tam A2.

Jak dobrze że 17 stycznia kończę 18 lat ;D 18 stycznia natomiast egzamin na kat. B ;D

Czyli jak mam 15lat i kartę od 2lat to muszę ją wymieniać na prawko czy nie? bo już tego nie ogarniam.