Opinie: Utrata prawa jazdy za prędkość w mieście: jak to zrobić bezpiecznie

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Utrata prawa jazdy za prędkość w mieście: jak to zrobić bezpiecznie

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe anonim Anonimowy 3 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Michał Brzozowski
    Użytkownik

Myślę, że kolega na CBFie zrobił to w pokazowo bezpieczny sposób. Plus złota czcionka dla autora za tytuł artykułu 🙂

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Nie kupuję argumentu: sporty nie nadają się do jazdy 50km/h. Jak moto ^nie może^ jechać tak wolno, to nie powinno być dopuszczone do ruchu. A jeśli to kierujący nie potrafi się zastosować do ograniczeń na takim sprzęcie, to niech zmieni na mniejszy i wolniejszy, albo straci prawko.

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Ja ci powiem dlaczego się nie nadają -> jak się już opancerzysz w pełną zbroję, to musisz jechać szybko żeby się schłodzić bo inaczej jajka na twardo 😛

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Wiem, też jeździłem w zbroi i też było mi gorąco. To żadne wytłumaczenie dla łamania ograniczeń prędkości. Jeśli się nie da – bo za wolno, albo za gorąco, albo samochody przeszkadzają, piesi bez sensu się plączą, światła są – znaczy, że to zabawki na tor, a nie na miasto. Czy to moja wina, że ktoś sobie takie coś zakupił i usiłuje jeździć po ulicach + narzeka, że mu za wolno i za gorąco…?
    No i czy to niemożliwe, żeby nie jechać 110 przy ograniczeniu do 50, tylko 90…? Kłopot na własne życzenia.

Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

No ogólnie jazda litrem po mieście to porażka. To są maszyny szybkie odcinki, a nie do turlania się w korku. Od tego są skutery (pomijając krążowniki).
    Mnie takie cuś interesuje tylko jako zabawka, bo praktyczności nie ma za wiele. Już czuję falę hejtu od „ścigaczy” 😀

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
    Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Nie, dlaczego hejtu? Umówmy się, żaden z nas pewnie nie jeździ w 100% zgodnie z przepisami. Takie COŚ nie istnieje. Ale jak ktoś sobie kupił rakietę, to nie mój problem, że się nie wyrabia na zakrętach 🙂
    A wracając do artykułu, jest cała masa miejsc, w których stojące ograniczenia są z kosmosu. Trafiłem nawet na takie, które dopuszczają prędkość (ograniczenie do 70 i 50) w miejscu, gdzie to stanowczo za dużo ze względu na jakość i ukształtowanie drogi. To znaczy, że – mimo ciągłej dyskusji – wciąż na drogach mamy bałagan i pozorne ruchy. Ale jak napiała szanowny autor: DURA LEX, SED LEX. Wisi znak – olewamy go na własne ryzyko, stopień olania zależy od naszej skłonności do hazardu :-)))

Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

No i m.in. dlatego, że lubię swoje prawo jazdy nie dążę po trupach do stanu posiadania rakiety. Tako rzekłem.

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Łysy nawet rakietą da się spokojnie to nie motocykle łamią prawo tylko ludzie.ps:cbf 600 to nie rakieta;)

Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

paci napisał:

Łysy nawet rakietą da się spokojnie to nie motocykle łamią prawo tylko ludzie.ps:cbf 600 to nie rakieta;)

Dla przeciętnego Kowalskiego z jego 1.9TDI taka CBF600 to rakieta ;]

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

To było uogólnienie, a ja jestem bardzo przeciętnym Kowalskim :-)))

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie