Opinie: Unia zabija dwusuwowe silniki 50 ccm. Będzie zakaz sprzedaży motorowerów 2T: Moim Śladem #9

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Unia zabija dwusuwowe silniki 50 ccm. Będzie zakaz sprzedaży motorowerów 2T: Moim Śladem #9

Ten temat zawiera 17 odpowiedzi, ma 8 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 3 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 18 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #237655
  Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
  Leszek Śledziński
  Jednoślad.pl
  • Postów: 2 359

  A kosiarki, piły spalinowe i pompy szlamowe też out…? Pamiętam kiedyś taką panikę, dotyczącą dwusuwów w puszkach, a potem tych pędzonych etyliną… A za chwilę diesli, potem znów benzynowych… i tak dalej. Co kilka lat od nowa 🙂

  Testuję nowy Jednoślad.pl 🙂
  #239867
  Zdjęcie profilowe paci
  paci
  Moderator
  • Postów: 5 737

  Wcześniej czy później musiało to nastąpić tylko czy to prawo będzie obowiązywać u Angoli pewnie nie skoro tam caly czas mozna rejestrować nowe jawy 350 2t, niestety póki z Unii bierzemy siano dla kuni to nikt sie nie postawi(angole mogą), najbardziej smrodzi USA,Rosja i Chiny ale oni mają wywalone na europejskie normy

  #241110
  Zdjęcie profilowe anonim
  Anonimowy
  • Postów: 4 666

  U nas jest to jakaś choroba psychiczna. Z jednej strony wycięcie nieekologicznych psujów (2T), z drugiej kłopoty z wprowadzeniem na drogę publiczną czegoś, co wygląda na duży motocykl, ale ma napęd elektryczny, czyli – zgodnie z naszymj przepisami – motocyklem nie jest. Czyli proekologicznych sprzętów też nie. Wprowadzamy bezmyślnie nowe ograniczenia jednocześnie nie pozwalając na rozwój. Prawo nie nadąża za rozwojem cywilizacji. Wszystkie stare normy prawne obrastają w kolejne podpunkty:
  a. nie wolno…
  b. zabrania się…
  c. zakazuje się…
  d. podlega karze…
  e. podlega koncesji…
  f. urząd nadzorujący…
  g. …
  I tak do usranej… Smutne to.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Odkryj na nowo motocykle 125 FB Mondial

  Poznaj FB Mondial HPS 125. Najbardziej stylowy motocykl na prawo jazdy B.Niezwykła dbałość o detale oraz ergonomiczna pozycję jazdy sprawiają, że jazda jest przyjemnością i sprawia, że każdy może dosięgnąć marzeń. To motocykl, wykonany w duchu klasyki, który zapewnia najwyższe bezpieczeństwo, a dzięki zaawansowanej technologii jest niezawodny.
  #242438
  Zdjęcie profilowe paci
  paci
  Moderator
  • Postów: 5 737

  Obawiam się tylko że takie zakazywanie Wszystkiego może się skonczyc państwem policyjnym (chyba już jest) i ogólnokrajowy wkur..eniem i polska wiosną (Arabowie mają my też możemy) bo gdzieś jest kur.. granica wytrzymałość człowieka.

  #246553
  Zdjęcie profilowe Just_as_planned
  Just_as_planned
  Użytkownik
  • Postów: 152

  U nas jest tradycyjna spolegliwość, a skoro pokorne ciele naraz… dwie matki ssie. 🙂
  ^
  I tak jesteśmy nadal na rozdrożu, ale zawsze można kupić kilka chińczyków w wykonie 2T na zaś. I będzie całkiem MOCNY zapas w kolejnym spichlerzu na następne lata (lata 2016… 2024). 😉
  *
  Żarówek włóknowo-wolframowych, też już teraz mamy w opór. I nadal wszystkie działają. Działają normalnie, jak jakie złe.
  ^
  Zaiste, dziki to nadal kraj jest, a egzystuje sobie całkiem elegancko w tej całej… Unii Europejskiej.
  Normalnie… spryciarze po komunie my są, albo taka zwykła… wataha europy. Ewentualnie dwa w jednym. Hurmem. 😉

  Ty wszystko wiesz, ja wszystko wiem, to o czym mamy tutaj rozmawiać? Porozmawiajmy zatem o pogodzie. 🙂
  *
  Router Metro City 4T 50 –> 72 cm3;
  Peugeot Sum-Up 4T 125 –> 169 cm3 –> 150 cm3 (proza życia) ;
  Toros El Lider 4T 125 –> 150 cm3;
  Honda NSS 4T 250 v.2 (by Jazz).
  *
  I nie jest to moje ostatnie słowo w danym temacie. ;D
  #274341
  Zdjęcie profilowe anonim
  Anonimowy
  • Postów: 4 666

  Jak znam życie, to tylko wprowadzać do obrotu pojazdu 2T nie będzie można, a silniki 2T chinole będą tłukły do końca świata i o jeden dzień dłużej, zawsze będzie można kliknąć i na wycieraczkę kurier dostarczy 🙂

  #290727
  Zdjęcie profilowe Druid
  Druid
  Użytkownik
  • Postów: 2 876

  Małolaty lubią robić na złość, pewnie zakwitnie więc rynek tuningu skuterów z silników 4T na 2T… Ot tak, dla szpanu… ;)))

  —————————————————
  Aprilia SR MAX 125 i.e. v2.0
  #290731
  Zdjęcie profilowe paci
  paci
  Moderator
  • Postów: 5 737

  Nie no po co 2t,w końcu konkretne części tuningowe zaczną importerzy sprowadzać,miałem niestety tylko 2 razy okazję robić 4t na konkretnych częściach i po wszystkim nie ustępowały 2t na starcie i v-max,do tej pory importerzy nie widzieli takiej potrzeby aby sprowadzać porządne graty do 4 suwów a teraz sama zaistniała.

  #290758
  Zdjęcie profilowe anonim
  Anonimowy
  • Postów: 4 666

  2T znikną, bo nie spełnią wymogów normy emisji spalin i nie dostaną homologacji. A co z dieslami grupy VW…? Homologacja uzyskana w wyniku oszustwa, czyli przestępstwo, czyli homologacji tak naprawdę nie ma, a auta na drogach publicznych są. Co na to UE? I co na to nasi ubezpieczyciele? Wypłacą odszkodowanie za stłuczkę autem bez homologacji? Czy odeślą z roszczeniami do VW? Ale by były jaja, jak ktoś na poważnie by zaczął egzekwować prawo i wycofał te diesle z ruchu… A tak, w UE jak w naszym Trybunale Konstytucyjnym: przepis niezgodny z Konstytucją, ale obowiązuje do utworzenia nowego… Jaka szkoda… :-)))

  #290762
  Zdjęcie profilowe paci
  paci
  Moderator
  • Postów: 5 737

  Ale za ten wałek w wv to bym temu co wymyślił rękę podał mial Łeba tylko szkoda ze mu nie wyszło:)

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 18 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie