Opinie: Ubranie na skuter: Kurtka

Kurtka na skuter to podstawa! Kupiłem kurtkę bodajże w Divers’ie Wygląda jak skórzana, ale ma taką samą wytrzymałość. Zawsze zakładam kurtkę (nieważne czy jest 5 stopni czy 30) i porządne spodnie (również grube), bo nie chodzi tylko o komfort jazdy, ale głównie o bezpieczeństwo w czasie wypadku. NAPRAWDĘ irytuje mnie widok squterzystów w krótkich spodenkach i T-Shirt’ach…

DamianRysiekSr Kolego skuterzysta w krótkim rękawku to pikuś przy motocykliście na maszynie o pojemności dużo ponad 300ccm w krótkim rękawku spodenkach i jak widziałem czasami w ala klapeczkach :slight_smile: kurtałka musi być w każdą pogodę (ja mam dokładnie taką http://allegro.pl/skorzana-kurtka-motocyklowa-barco-skora-gratis-m-i3227606713.html) spodnie mam grubsze jeansy ale ja mam jeszcze pod nimi nakolanniki żeby stawów nie przeziębić :slight_smile: no i rękawiczki wzmacnianie też muszą być.

heh, ja widziałem gości w krótkich i jeans'ach na ścigaczach typu yamaha r6 i honda cbr 600....
Ręce opadają, tylko, że tacy ludzie to nie motocykliści ;)

DamianRysiekSr No ja właśnie o tym :slight_smile:

Ja polecam Roleff Racewear.Kupiona parę dni temu i jak na razie ok mimo ze jak jade do pracy to +25 a jak wracam to ok 10.

“Motocyklista bez kurtki to nie motocyklista.” To kto? Pieszy? Wiadomo, że dobry ubiór chroni w czasie upadku ale nie bądźcie masochistami. Jeżeli jest 30 stopni w cieniu i jedziecie do sklepu po bułki to chyba nie w pełnym rynsztunku? Wystarczy spojrzeć na Włochów czy Hiszpanów jak jeżdżą na skuterkach - koszulki, krótkie spodenki, a dziewczyny w spódniczkach :wink: i to jest dopiero urok jazdy w gorące dni. Na trasę, owszem ale gdybym latem po mieście miał jeździć w kurtce i gaciach z kordury czy skóry to wolę chodzić pieszo. Ostatecznie można założyć coś z tkaniny “Mesh” wytrzymała siatka plus ochraniacze.

Jeansy akurat są w wersjach motocyklowych z ochraniaczami, więc nic dziwnego, że widujesz w nich motocyklistów ;]. Poza tym każdy odpowiada za siebie i nic Wam do tego kto w czym jeździ. W razie wypadku on będzie cierpiał nie Wy...

W Basenie Morza Śródziemnego większość motocyklistów jeździ TYLKO w kasku! Włochy, południowa Francja Hiszpania - tam motocykliści jeżdżą w t-shirtach i krótkich spodenkach. Taki ubiór można zaakceptować, o ile jazda ma charakter przejażdżki z niewielką prędkością. Nie można popadać w skrajności. W Polsce narzucono motocyklistą obowiązkowy kombinezon, kaski o kosmicznej technologii. Nierzadko taki strój stanowi 50% ceny samego motocykla! Nasi motocykliści na wyjazd do marketu ubierają się jak zawodowcy na tor wyścigowy! Trzeba zachować jakiś umiar i zdrowy rozsądek. Najważniejsza jest sama jazda, ma być bezpieczna, a prędkość minimalizować ma ewentualne skutki wywrotki.
Dlatego rękawiczki, długie spodnie jakaś kurtka (najlepiej z jakimiś protektorami), buty z cholewką w zupełności wystarczą.
Ja sam dzisiaj kupiłem większy motocykl o pojemności 600ccm... Ale ubrania nie zamierzam zmienić, bo moja jazda niczym nie będzie się różniła od dotychczasowej - czyli nie będę przekraczał maksymalnych dozwolonych prędkości - a taki ubiór jaki mam na taką jazdę wystarczy.

Panowie śmieszni jesteście w swoich wypowiedziach tylko kurtka i spodnie oryginał i kask ,super rękawice i co jeszcze .Najlepiej to kufajkę załóżcie w lato i zimę Ja ponad 30 lat śmigam skuterkami i w lato cieniutko krótki rękawek a w zimę ,jesień kurtka i spodnie ze skóry jakoś nie miałem kolizji a miasto liczy 100000 mieszkańców

ja dziennie jeżdżę 60 km,wiec dla mnie jazda z krótkim rękawem odpada .Owszem ubieram krótki rękaw ale jak jadę np do sklepu albo gdzieś blisko....