Opinie: Toros F16: Czy wytrzymał?

Ciekawy Test :)!

“Do spokojnie wejdą dwie butelki wody mineralnej i mnóstwo gratów.” - do czego ? :wink:

Jeszcze jedno słówko o filmach - fajnie zrobiony mastering dźwięku, końcówka mi się podobała najbardziej (głęboki reverb kicka i ćwierkanie ptaków) :slight_smile: Żeby nie było off-topa To jest porządny test, fajnie opowiedziane i ciekawe ujęcia

Na takim skuterze jeździ się fajnie, dopóki kumple nie zobaczą. :smiley:

Jak on zablokowal tylne kolo przeciez bebna nie da zatrzymac:( Ma dzialac spowalniajaco.A tu taki poslizg?? Ja u siebie zalozylem szczeki do bebna Naraku najlepsze i nie moge zablokowac kola:(

jak się nie da ? Dobrze wyregulowany bęben można zablokować bez większych problemów.

Naprawdę bardzo fajny film :slight_smile:

Ja tam blokuję oba koła w moim F16, ale jestem trochę lżejszy niż gość na filmiku. Daliście takiego “schaba” na taki mały skuter i dziwicie się, że się nogi nie mieszczą, że pufa za mała, że trzeba mieć odstęp od samochodów, a koleś waży więcej od tego skutera :smiley: Pojazd trzeba dobierać do wagi i wzrostu. Szkoda że nie było takich narzekań jak był test Zippa vapora :stuck_out_tongue: IMO skuter jest dobry do miasta i dojazdy do pracy. Ja na swoim mam już prawie 4500km i są momenty że wskazówka wychodzi mi poza licznik i dochodzi do sygnalizatorów kierunkowskazów.

no, pamiętam jak Ans ledwo Cię doganiałem Vitalką 2T :smiley: dobry Toros nie jest zły.

Ja tez mam Torosa tylko wiekszego bo to model o nazwie Fresco ten by był dla mnie za maly bo mam 190 cm i chyba jestem na niego za cieżki bo waże ponad 80 jak ktos moze bo dopiero zaczynam sie w to bawić powiedziec mi jak to jest z tym zdjeciem blokady bo mnie korci jak mi sie skończy gwarancja czy wtedy skuter jest bardziej awaryjny bo spalanie zapewne ma wieksze ale cos za cos prosze o odpowiedz tutaj albo priv.

Wychodzi na to, że chińczyk wcale nie jest taki zły, nawet ten budżetowy z najniższej półki… A nie tak dawno, bo jeszcze 2 lata temu, jak zachwalałem Keeway’a Outlook 125 porównując go z Agility City 125, na korzyść tego pierwszego i ogólnie chwaląc chińczyki z ich silnikami 4T, to niemal mnie tu zlinczowano…

Bardzo ciekawy test który to potwierdza że skośnoocy poprawili swoje skutery:)

Najlepsza końcówka. Skuterek bardziej dla mniejszych osób bo ja przy wzroście 185 troszkę mi sie niewygodnie na nim jeździło no i nie ważę mało. Ale jak na pierwszy skuterek jest ok, ponieważ czy przetarcie przy małej wywrotce nie będzie tak bolało jak by się to stało na np. yamaszcze tzr czy aprilce.

powiem szczerze, że bardzo uboga ta recenzja… I z góry nastwiona na teorię: chinol = zły. Autorzy recenzji powinni być obiektywni.

Mój “bzyk” przeszedł dzisiaj bardzo dokładny przegląd. Ma rok czasu, przejechałam 2221 km. W tym czasie musiałam wymienić oponę - niestety była popękana i to nie od ostrej jazdy. Po dwóch tygodniach musiałam wymienić linkę licznika. Dzisiaj wymieniłam lusterka i był problem z jedną śrubą mocującą podstawę do kuferka. Potwierdzam obserwacje “Skuterowa” co do za małych kółeczek /na pewno kolejny mój skuter nie będzie na 10-tkach…/, problemów z pokonywaniem krawężników i tego, że jest on dla małych “ludków”. Ponieważ jestem mała nie odczuwam dyskomfortu co do jego rozmiarów. Silniczek nie wykazuje, żadnych problemów, a schowek w kolumnie kierownicy jest świetnym rozwiązaniem, ale co mężczyźni mogą wiedzieć o konieczności robienia zakupów i przewiezienia tego skuterem!. Słabe hamulce to moim zdaniem największy mankament Torosa, zastanawiałam się nawet nad zmianą na tarczowy z przodu, ale to się po prostu nie opłaca. Jedyne wyjście regulacja. Dzisiaj po przeglądzie jest ok. Po roku użytkowania nie żałuję tego zakupu. Filmik bardzo mi się podoba.

Test dosyć słaby . Skuterowo chciało pokazać go tak mi się wydaje z jak najgorszej strony ale myślę że tu ich zaskoczył Torosik . Ja sam posiadam Torosa F16 po tuningu nie będę wymieniał części bo to możecie zobaczyć w moim opisie . Po zakupie jak się na nim pokazałem kumple peugeot buxy czy na Kymco S8 śmiali się ze mnie że to chinol a teraz z nowymi częściami peugeot może powąchać spaliny z 4t silnika który właśnie go wyprzedził a o S8 już nie wspomnę

Sam od niedawna (marzec br.) jestem posiadaczem tego modelu. Zakup był spontaniczny - zobaczyłem go w Realu za cenę 1999 PLN, za dziesięć minut był już mój :wink: Jedyną poważniejszą awarią była dziurawa opona z tyłu, mała łatka i po sprawie :smiley: Z mniejszych to jedynie przepalona żarówka od podświetlenia licznika, ale że teraz robi się coraz jaśniej to nie wymieniam :slight_smile: Obecnie na liczniku można zobaczyć 385km Co do filmiku, bardzo Ciekawy, pokazuje zarówno wady, jak i zalety.

Watro dodać że blokadę warto zdjąć ale po dotarciu, bo to jest kluczem do bezawaryjnej pracy tego silnika. ALe test fajny, pokazane co najważniejsze :slight_smile:

Super filmik… :smiley: P.S. Założe się że ,gdyby cena tego skutera była wyższa to większość osób nie krytykowałaby tego jednośladowego pojazdu… Sam jestem posiadaczem tego skutera i sprawuje się całkiem nieźle owszem może ma ciutke małe opony ale silnik jest na 100% bezawaryjny :smiley: pozdrawiam

Ja za mojego bardzo dużo przepłaciłem bo dałem aż 2.5 tys zł.