Opinie: Szczęka! Czyli o kaskach raz jeszcze.

Nosząc okulary można jeździć w integralu. Trzeba tylko zakładać okulary po założeniu kasku… :slight_smile:

Mam integrala jako drugi kask, ale to zakładanie i zdejmowanie jest strasznie upierdliwe :slight_smile:

ja mam z otwieraną szczęką(noszę okulary),bardzo sobie chwalę

Przemek ja tez mam integrala z otwierana szczeką /szułbicą jak sam się smieje/ i to dobry patent nie tylko dla noszacych okulary.dobry taki juz kask kosztuje około 250-300 zł

Ja jestem zwolennikiem kasków integralnych. Może dlatego, że nie znam problemu okularów, których nigdy nie nosiłem. Owszem, nosiłem się z zamiarem zakupu szczękowca, ale tak naprawdę chyba nigdy nie korzystałbym z tej funkcji. Dziś kupiłem AGV K3. Najprostszy, najtańszy kask tego producenta. Wyjdzie w praniu co to warte.

Popieram, patent jest zacny, nie trzeba sobie wciskać okularów za uszy po założeniu pełnego kasku, nie mówiąc o tym, że np. można wejść na stację bez zdejmowania i bez obawy bycia posądzonym o napad, o piciu, jedzeniu itd.

ja tam zazwyczaj wchodzę na stację płacić w kasku :slight_smile: Szkoda czasu na zdejmowanie ;]

Madi - widziales jak ja zdejmowalem i zakladalem kask z okularami. A slyszeliscie, ze zdarza sie, ze jak nie zdejmiesz kasku to maga Wam nie wlaczyc pompy przy dystrybutorze?

Sam też czasem w okularach jeżdżę to wiem jak to jest. :slight_smile:

i tak całe mnóstwo skuterzystów będzie śmiagać w “kaskach” z allegro za 23,89 zł, może z tego należy leczyć? Może jakiś test zderzeniowy redakcja zrobi w takim kasku? A propos USA na florydzie widziałem jak śmigają bez kasków, o zgrozo ale co tam wolny kraj.

co to jest jedzie 45max i zawadza na drodze,oczywiscie ,że skuter.musimy to wytępić znaszych ulic precz ze skuterami.

Jest jeszcze jedno “ale”. Może i kask integralny jest bezpieczniejszy, ale nie każdy jest w stanie go nałożyć. I nie piszcie “ja nie mam tego problemu” bo to że Ty się czymś takim nie spotkałeś, to nie znacy że inni tego problemu nie mają. Nie każdy ma małą głowę, i kask integralny nie da się założyć choćby się nie wiem jak kombinowało. Mi jak dotąd nie udało sie założyć żadnego kasku integralnego. Tak, piszę o kaskach w moim rozmiarze, większych niż XXL nie produkują.

mariusz pisze: 16-06-2012 o 14:29 co to jest jedzie 45max i zawadza na drodze,oczywiscie ,że skuter.musimy to wytępić znaszych ulic precz ze skuterami. Po co walisz zagadki do których nie znasz odpowiedzi ?? Jedzie max. 45km/h i zawadza na drodze… Myślę, że mowa tutaj albo o Twojej hulajnodze albo innym pojeździe z Twojej kolekcji, której nazwa brzmi coś w tym stylu. “Czy dotarty, czy zatarty jeżdżę na nim jak uparty.” Ps:. “…znaszych ulic…” Tak jak mUwisz, “mariuszu” przez małe “m”.

Szkoda tylko że temat sprzed 10 miesięcy :)