Opinie: Straż Miejska Bez Fotoradarów?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Straż Miejska Bez Fotoradarów?

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Montecjusz Montecjusz 6 lata temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Tomekj
    Tomekj
    Użytkownik

Nie to żebym bronił SM czy był za pomysłem Palikota lub przeciw (genralnie jest mi to obojętne), ale nie rozumiem społecznego zdziwienia odnośnie fotoradarów w SM. Po pierwsze fotoradary to kasa, a SM jest utrzymywana z budżetu miasta gdzie wszystkie pieniążki z mandatów trafiają. Zupełnie inaczej ma się to w policji, która utrzymywana jest z budżetu MSWiA. Krótko mówiąc, im więcej mandatów w SM tym więcej kasy ma samo SM – policja bez względu na to ile wystawi mandatów kasy ma zawsze tyle samo. Po drugie, nie prawdą jest, że SM zajmuje się tylko radarami, przynajmniej w Warszawie. Cała SM podzielona jest na referaty, podobnie jak w policji. Nie będę wymieniał wszystkich ale jest Referat Ruchu Drogowego, odmiana dzielnicowych, Referat Patrolowy nastawiony tylko na prewencję i interwencje związane z huligaństwem, dewastacją itp, są tzw patrole szkolne i milion innych. SM jak powstawało było utworzone tylko i wyłącznie z myślą o interwencjach czysto administracyjnych i porządkowych. To ludzie sami chcieli rozszerzenia uprawnień w celu odciążenia policji. Dlatego SM zajęła się parkowaniem między innymi. W innych miastach na pewno jest inaczej, z prostego powodu, mniej samych strażników a uprawnienia te same, więc skupiają się na tych działaniach, które przynoszą największe zyski. A pomysł Palikota nie przejdzie bo jest „za krótki” w sejmie, żeby coś takiego przeforsować. Straż Miejska, żeby nie wiem czym się zajmowała zawsze w oczach społeczeństwa będzie widziana przez pryzmat „babci z pietruszką”.

Zdjęcie profilowe Montecjusz
    Montecjusz
    Użytkownik

Patrząc na te całe zamieszanie wokoło fotoradarów mam wrażenie, że ludzie zapominają, że podstawową cechą prawa jest możliwość jego egzekwowania. Więc może zamiast walczyć z fotoradarami żeby dalej móc bezkarnie łamać prawo zacznijmy walczyć z nieraz bezsensownymi ograniczeniami prędkości? Gdyby chociaż połowa tej siły która sprzeciwia się wszelkim fotoradarom i kontrolom poszła w tym kierunku może udało by się coś realnie osiągnąć. Władza nie zrezygnuje tak łatwo z zysku 🙂

Zipp quantum 2t.
    Wierzę i się tego nie wstydzę 🙂
    LwG!

Czytaj
    REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

• 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
    • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
      • jazdy testowe Triumph
      • grill
      • 20% rabatu na odzież
Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie