Opinie: Sprzedaż motocykli i skuterów 125 ccm rośnie lawinowo. Motorowery passe

“Zgodnie z przewidywaniami nowe przepisy umożliwiające poruszanie się motocyklami 125 przez właścicieli kat. B kanibalizacje rynek małolitrażowych jednośladów o pojemności silnika do 50 ccm.” a nie powinno być “powodują kanibalizację rynku”?

Przy takiej ilości używanych 50tek nie dziwi mnie że spada ich sprzedaż a bum na 125 za dwa-trzy lata też się skończy jak rynek sie nasyci.

rynek sie nasyci w pierwszy sezon. tutaj nie ma cudów. potem beda kupować już ci co właśnie "dorośli" do 125 na B ale to już nie będzie szał i amok jak teraz.
Jednak 90% odbiorców 50tek to małolaty i tym sie nic nie zmienia. Teraz jest dobry moment na zakup 50tek bo sie seniory przesiadają na wieksze jeżeli mogą i 50tek jest zawał bo sie ich wyzbywają. Resztki tego zwalenia bedą jeszcze w przyszłym roku bo zostaną ci którzy nie uwierzą że cene dyktuje podaż i nie sprzedadzą swoich 50 w tym roku za tyle le by chcieli licząc na cud finansowy - a za rok bedą mądrzejsi. Za to ich pojazdy będa rok starsze :)
Obserwuje tą grupę scootertuning na facebooku i jak patrze na wyceny i oferty sprzedaży skuterów z 2001 roku za 4500zł... no to ręce opadają. Na cód chyba liczą. Zaczeli ci z grubym tuningiem miec takie mokre sny ale teraz już nawet te odremontowane na najtańszych cylindrach sprzedają (tzn chcieli by) krzyczą po 3200 bo to "yamaha, po tuningu na 70cm" - czyli szrot na najtańszym cylindrze aby odpalał wytoczony ze stodoły. Ale część już znormalniała i nieśmiało wystawiają za 1300-1500zł

Otóż to a jeszcze część trzyma na działkach poza miastem i trzeba sprzedać bo się dołoży i kupi 125 i ceny jeszcze polecą z używkami 125 też szału nie ma sprowadzone majesty 125 za 1400 kupisz do opłat trzeba wziąć pod uwage że w artykule są max 3 letnie a te jeszcze ludzie trzymaja bo maly przebieg i dopiero co po gwarancji a 4-7lat od ch,, nawet dzisiaj mam ochotę się przejechać po coś w rodzaju twojego [dla mnie każdy po kilku latach u smarka jest do remontu]
http://olx.pl/oferta/skuter-sharpy-50-CID5-ID9gGpB.html#72da71c661