Opinie: Sprawdź jakim motocyklem i skuterem 125 ccm NIE można jeździć na kat. B

zapomnieliście o pięknym i cudownym KTM Duke 125

Kymco Agility R16 nie ma 15 km tylko 9,6 km

Peugeot Satelis 125 bez komperesora też się nadaje! Nówka kosztuje coś ok 18 tysi obecnie, a sprzęcik naprawdę fajny;)

2T ogólnie nie mieszczą się, a szkoda...

Czemu mają się nie mieścić ?
Moja honda pantheon 125 2t ma 10,80kW i 0,0667 kW/kg
Mieści się idealnie moim zdaniem :)

Chodzi po prostu o te "supersportowe" dwusuwy typu Aprilia RS125 czy Honda NSR 125, które są w stanie wycisnąć z siebie moc większą od niejednej 250-tki czy nawet 400-tki. To są właśnie te motocykle, które mimo pojemności 125 cm3, nie mieszą się ani w definicji A1, ani też w nowym uprawnieniu dla kat. B (o ile wejdzie w życie). Jeśli ktoś jednak chce mieć taki motocykl i pojeździć nim legalnie, to albo musi zrobić kat. A2/A, albo dokonać zdławienia mocy do 11 kW, potwierdzonego na stacji diagnostycznej i z wpisem do dowodu rejestracyjnego.

A żeby Ci stacja diagnostyczna potwierdziła to potrzebujesz albo fakturę VAT na usługę tego typu albo opinię rzeczoznawcy.
Jak dla mnie gra nie warta świeczki....
Moja honda ma kompresję pomiędzy 0,8 a 0,9 wiec czasy świetności już minęły a i tak lata w zupełności wystarczająco jak na warunki, do których przeciętny 3 letni kierownik samochodu będzie takiej 125-tki porzebował.
Tym bardziej, że remont takiego silnika we własnym zakresie to śmieszne koszty na dzisiejsze realia dla osoby pracującej bo kosztuje tyle co dwa średniej klasy obiady :).

To chyba masz na myśli obiady u Gesslerowej.

To była przenośnia bo ceny są na prawdę śmieszne.

A co w sytuacji gdy mam Yamahe Dt 125 2t i w dowodzie rejestracyjnym nie mam wpisanej ani mocy ani masy? Czy jestem zobowiązany zrobić jakieś badanie techniczne potwierdzające moc, aby nie było problemów przy ewentualnej kontroli?

papier masz państwowy to jest to problem państwa i twojego wydziału komunikacji a nie twój.

No tak, ale przez to nie wiem też czy motocykl spełnia ogólne wymagania do jazdy na kat B, bo w żadnych papierach nie mam nic o mocy. Ale dzięki za odpowiedź. Napiszę jeszcze do Yamahy- być może odpiszą.

przecież to łatwo znaleźć.
fabrycznie zdławiona w wydechu około 14KM (poprzednie 12 nowsze 14km jak oficjalnie podaje yamaha) . Odblokowana około 22KM
109kg bez płynów. 0.1193 HP/kg

Wielkie dzięki. Najwyraźniej nie umiem korzystać z netu bo nigdzie nie znalazłem tych informacji.

https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=yamaha%20dt%20125%20dane%20techniczne

pierwsze 4 linki z góry

Czy Aprilią RS 125 nie można jeździć? Tylko RS4? P:(

RS 125 możesz jak jest w kagańcu i tak ma wpisane w dowodzie.