Opinie: Skuterowe ścigacze: Nieudany eksperyment?

Zwykłe buble ot co.

Wypraszam sobie by nazywać CPI GTR bublem. Prowadzi się świetnie jest wygodny i mocny (aluminiowy cylek). Koła świetnie wybierają dziury a opony to chyba ma nawet szersze niż CBR 125 ;]

No ale wsadzać silnik z automatyczną przekładnią do takiego motorka ? Gdyby były biegi to by było OK…

Ładnie to wygląda, ale wielkość tych maszyn powoduje, że wygląda się na nich nieproporcjonalnie. Wystarczy zobaczyć film z reklamą Bartona RS50.

Taka kombinacja jest nie praktyczna, z powodu braku schowków. Dla skuterzysty duży schowek, oraz owiewki chroniące przed wiatrem i deszczem to atut…przecież skuter z założenia, miał być namiastką samochodu.

Brew trudno znaleźć coś co nie ma szerszych opon od CBRki :D.

Motorower jako scigacz - żenada.

Mi także nie podobają się takie rozwiązania, np. Ktoś jedzie na takim śmigaczu i z daleka wszyscy podziwiają i się zachwycają, ten ktoś podjeżdża i wszyscy chcą usłyszeć ostry warkot a tu bzyczenie 50tki. Bardziej do szpanu niż do jazdy…

Tam gdzie mieszkam sporo dzieciaków na tym jeździ… dla mnie porażka. O ile to ma fajny wygląd, to jak gostek odpali, to i tak od razu słychać, że to motorower… jakby to miało jeszcze inny dźwięk, to ok.

Istnieje jeszcze takie coś jak Benzer Daytona - http://www.youtube.com/watch?v=HQnDljwIHSM . Według mnie to już całkowita porażka

Benzer to to samo co Kingway tylko inaczej się nazywa ;).

Czy na pierwszy rzut oka wydaje wam się że ten pojazd jest motorowerem a nie skuterem? http://polskajazda.pl/Motocykle/Zipp/Axis/101893 xD

To skuter, nie ma “baku” tylko normalny przekrok, podesty zamiast setów i krótkie zawieszenie (Gilera ma normalne lagi mocowane w dwóch półkach). Axis to to samo co Peugeot Jetforce, Derbi GP1, Aprilia Area…

Jeśli coś jest motorowerem to nie powinno wyglądać jak motocykl. I tyle. Te pseudościgacze to festyn. To jak robienie porsche z malucha za pomocą okrągłych świateł.

Jestem posiadaczem Gilera DNA z pełną premedytacją… Wygląd inny niż standardowego skutera przypominający motor… do tego skrzynia automatyczna jest dla mnie wspaniała podczas jazdy w kilku kilometrowym korku … tak trochę pierdzi no ale cóż zdawałem sobie z tego sprawę… schowek jest pojemny mieści się normalnie kask typu full-face, łańcuch i jakiś zestaw śniadaniowy ;). Do tego bardzo fajne przyspieszenia i osiągi po ściągnięciu blokad :wink:

Jak już coś takiego to ze skrzynią manualną a nie z automatem.Wygląda jak ścigacz to prawda ale w niczym oprócz wyglądu go nie przypomina.