Opinie: Skuterowa statystyka bezpieczeństwa

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Skuterowa statystyka bezpieczeństwa

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Mxre2008 Mxre2008 6 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #143171 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Tomekj
  Tomekj
  Użytkownik
  • Postów: 103

  Powodem takich tragicznych statystyk może być rażąco niski poziom znajomości przepisów ruchu drogowego przez kierowców tych małych jednośladów. Wszyscy wszak wiemy, że aby wyjechać na drogę publiczną takim jednośladem wystarczy mieć w kieszeni dowód osobisty i kilkanaście banknotów 100-tu złotowych za które kupimy w przysłowiowej Biedronce swój pierwszy wymarzony jednoślad. Często tuż po zakupie skutera, jego kierowca wyjeżdża z podporządkowanej wymuszając pierwszeństwo, albo wjeżdża pod prąd na jednokierunkową. Bo tak w zasadzie nikt nie wymaga od takiego kierującego chociażby minimalnej wiedzy w zakresie zasad ruchu drogowego. Jak długo będzie na to przyzwolenie, tak często będziemy słyszeć o kolejnych tragicznych wypadkach z udziałem motorowerów a w dużej mierze już motocykli – bo odblokowany motorower to już motocykl.

  #143187 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe
  Anonimowy
  • Postów: 3 102

  A skupiłeś się na liczbach? Jeśli było 2 tys wypadków a 900 spowodowali skuterzyści to daje wynik mniejszy niż 50% ich winy. Czyli w dalszym ciągu głównymi sprawcami są puszki, których kierowcy w d*** mają jednoślady.
  A znajomość przepisów i ich weryfikacja to zupełnie inna bajka. Zobacz ilu głąbów/kretynów siedzi za kierownicą puszek, którzy pojęcie o przepisach mają takie jak mój kot.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
  #154939 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Mxre2008
  Mxre2008
  Użytkownik
  • Postów: 3

  Niestety większość prowadzących to dzieciaki , nie mają pojęcia o prowadzeniu skutera czy motorowera .

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
Odpowiedz do: Opinie: Skuterowa statystyka bezpieczeństwa
Informacje o Tobie: