Opinie: Skuterem po mieście: Technika jazdy

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Skuterem po mieście: Technika jazdy

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma 11 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe benekpe benekpe 6 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #92763
  Zdjęcie profilowe MichalWujak
  MichalWujak
  Użytkownik
  • Postów: 596

  „Zamiast jechać środkiem swojego pasa, jedź raczej lewym lub prawym śladem poprzedzającego samochodu” nie zgodzę się z tym do końca,ponieważ jadąc prawym śladem,kierowcy aut często wyprzedzają bez zmiany pasa nie zachowując bezpiecznej odległości,lepiej jechać środkiem pasa,w ten sposób zmuszamy jadącego za nami do wyprzedzania sąsiednim pasem. A ogólnie nienawidzę jeździć po mieście,nie ma to jak jakaś mało uczęszczana droga,najlepiej przez las 🙂 Artykuł na pewno powinni przeczytać początkujący posiadacze dwóch kółek. Szerokości w nadchodzącym sezonie.

  #92764
  Zdjęcie profilowe madi
  madi
  Użytkownik
  • Postów: 5 788

  latem natomiast najlepiej jezdzi sie wlasnie srodkiem pasa ruchu, katamarany przynajmniej normalnie wyprzedzaja 🙂

  Router WS 50 2013
   
  Czytaj
  REKLAMA

  ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

  Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
  #92765
  Zdjęcie profilowe Rugbyman
  Rugbyman
  Użytkownik
  • Postów: 92

  Ciekawy i pomocny tekst. Ja bym jeszcze dopisał powołując się na książkę Davida L. Hougha „Motocyklista doskonały” przyjęcie strategii „ustępowania” podczas jazdy po mieście. Chodzi tu o nie prowokowanie innych kierowców, zwłaszcza kierowców aut, nie wdawanie się w kłótnie w sytuacji konfliktowej oraz ustępowanie gdy inni prowokują. Np.: jeśli uporczywie auto trzyma się bardzo blisko za skutem, jeśli my przyspieszamy ono też, zwalniamy ono też, a na dodatek jest to auto typu BMW a w środku minimum jeden ogolony człowiek, to lepiej zwolnić maksymalnie i dać się wyprzedzić lub całkowicie zjechać na chwilę z trasy, zatrzymać się, odpocząć i po chwili wrócić do ruchu. Podobno kierowcy aut nie lubią też jak stoją w korku lub na światłach, my na skucie jedziemy pomiędzy autami i żyłujemy silnik, żeby dodatkowo informować o naszej obecności. Może to z powodu nagłego hałasu (głównie latem, gdy często szyby aut są uchylone) budować agresję w stosunku do kierowców jednośladów. Pozdr.

  #92775
  Zdjęcie profilowe MichalWujak
  MichalWujak
  Użytkownik
  • Postów: 596

  Z tą jazdą środkiem to nie zawsze tak jest. Niektórzy mimo to specjalnie przejeżdżają blisko jadącego środkiem, by go zmusić do jazdy przy prawej krawędzi. Różnie to bywa na drodze. Rugbyman, też czytałem o „rekinach drogowych” ;). Ogólnie art jest w dużej mierze inspirowany tą książką. Wydaje mi się, że dla skuterzysty jest mniej takich sytuacji niż dla motocyklisty, bo skuter puszkarz wyprzedzi i jedzie dalej.

  #92776
  Zdjęcie profilowe Kisiu1981
  Kisiu1981
  Użytkownik
  • Postów: 4 647

  A z tym mocnym bocznym wiatrem wiatrem to prawda. Coś wiem o tym.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  -10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

  Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
  #92792
  Zdjęcie profilowe Melonier
  Melonier
  Użytkownik
  • Postów: 99

  Brawo instrukcja jest super. Z mojej strony dodam jeszcze -czytajmy kodeks drogowy i przypominajmy sobie znaczenia znaków drogowych.

  “Gdy Tylko Mogę w Korkach Nie Stoję!”
  Skuter to moja pasja.
  #93447
  Zdjęcie profilowe Piotr_Wielewicki
  Piotr_Wielewicki
  Użytkownik
  • Postów: 39

  No boczny wiatr kontra otwarta przestrzeń i droga to jazda i droga przez męke.

  Jimi
  #93847
  Zdjęcie profilowe Enjoy96
  Enjoy96
  Użytkownik
  • Postów: 6

  „Hamowanie na zakrętach? Najczęstsza przyczyna wywrotek” coś o tym wiem wywaliłem się na yamaha neos kolegi 😀

  #95323
  Zdjęcie profilowe Marcin3
  Marcin3
  Użytkownik
  • Postów: 4

  pomocny artykuł, szerokości . Według mnie najważniejszy jest spokój na drodze

  Marcin3
  #97909
  Zdjęcie profilowe katamaran
  katamaran
  Użytkownik
  • Postów: 1

  Szanowni koledzy, artykuł zawiera błędy: „Zamiast jechać środkiem swojego pasa, jedź raczej lewym lub prawym śladem poprzedzającego samochodu. Na środku jezdni zbiera się błoto i piasek wyrzucany spod kół samochodów. Tam też spotkać można studzienki kanalizacyjne i śliskie strzałki przed skrzyżowaniami, nie wspominając o rozlanym oleju. Są to wystarczające powody, by poruszać się bliżej krawężnika lub linii środkowej.” Niestety taka jazda prawym a już tym bardziej lewym śladem jest naruszeniem prawa. Jadąc skuterem należy jechać poboczem a po pasie ruchu (oczywiście najbardziej przy prawej krawędzi) można poruszać się wyłącznie jeżeli tego pobocza nie ma lub jest to niemożliwe (np. zastawione autami). Czy wam się to podoba czy nie skuter nie jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego, jest traktowany na równi z rowerem oczywiście bez możliwości korzystania z infrastruktury rowerowej. Jak ktoś tego nie akceptuje niech wsiada do tramwaju, samochodu bądź na motor. poniżej przepisy ustawy prawo o ruchu drogowym. Autora artykułu proszę o zmianę, gdyż swoją niewiedzą zachęca innych do naruszania przepisów a tym samym naraża na niebezpieczeństwo. motorower – pojazd jednośladowy lub dwuśladowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h; Art. 16. 5. Kierujący pojazdem zaprzęgowym, rowerem, wózkiem rowerowym, motorowerem, wózkiem ręcznym oraz osoba prowadząca pojazd napędzany silnikiem są obowiązani poruszać się po poboczu, chyba że nie nadaje się ono do jazdy lub ruch pojazdu utrudniałby ruch pieszych. 7. Na skrzyżowaniu i bezpośrednio przed nim kierujący rowerem, motorowerem lub motocyklem może poruszać się środkiem pasa ruchu, jeśli pas ten umożliwia opuszczenie skrzyżowania w więcej niż jednym kierunku, z zastrzeżeniem art. 33 ust. 1.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie