Opinie: Skuter nie odpala? Dlaczego?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Skuterowo.com
    Użytkownik

A jaka jest przyczyna trudności w odpalaniu na ciepłym silniku? Ja niby wielkich trudności nie mam, ale faktem jest, że na ciepło zwykle odpalam z gazem i z kopki.

Bojan
    Użytkownik

Na nie odpalenie skutera przez dłuższy postój radze sobie czasami troche w inny sposob. Jak nie chce mi sie stac i kopac to poprostu schylam sie, wyciagam z gaznika wężyk od ssanie i sam zasysam troche paliwa, żeby szybciej dopłynęło do gaźnika. po tym wystarczy kopną 3/4 razy a nie 20 🙂 ale to jesli ktos ma łatwy dostęp do gaźnika. co innego jak jest schowany to wtedy nie ma innego wyjścia jak kopac..

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Anonim
    Nieaktywny

Też kiedyś kopałem, aż wałek kopniaka wpadł do środka, sprężyna wyskoczyła i po zabawie.

Pietro
    Użytkownik

Można wyjąć wężyk podciśnienia kranika paliwa i ustami, lub przyrządem (np.gumową gruszką lewatywy) zrobić podciśnienie, aby paliwo napełniło gaźnik. Dodatkowo radzę przytkać wlot filtra powietrza szmatką, pomaga 😉

czaja404
    Użytkownik

można też wykręcić świecę i wlać strzykawką trochę paliwa. jak już odpali to zaciągnie paliwo z baku

Roman_slp
    Użytkownik

prosze mi wytłumaczyć dlaczego muszę wcisnmąć rączkę hamulca przy odpalaniu

madi
    Uczestnik

dla tego, żeby skuter Ci nie odjechał, przy odpalaniu wzrastają obroty i mógłby się wyrwać stojąc na ziemi.

adrian80
    Użytkownik

Witam. Posiadam skuter toros el diablo i odkąd go kupiłem,zrobiłem zaledwie 330km i jezdziłem w suche dni nie było problemów z odpalaniem. Ale niestety raz wracając do domu zastała mnie ulewa i na drugi dzień nie mogłem odpalić silnika. Odkręciłem filtr powietrza i okazało sie że filtr jest zamoczony. Wziąłem wysuszyłem,gaznik rozebrałem i nie było śmieci.Potem odpaliłem na kopniaka bo na starter ani rusz. Silnik zapalił ,pochodził minutę i zgasł,kopałem 20razy i klapa,nic.Poddałem sie i skuter stoi i niszczeje. Prosze o pomoc co może być przyczyną?

Pablo7991
    Użytkownik

Witam. Mam skuter Simson , nie chce mi odpalić problemem jest to że prąd dochodzi do cewki ale nie chce mi odpalić , nie wiem co robić . Proszę o pomoc co może być z nim nie tak?

pumbaa
    Użytkownik

Witam jestem tu nowy i mam pytanie mam chinski 4t zipp vapor wszystko bylo ok az nie dawno postał tydzien i przestał palic czysciłem gaznik iskra jest swieca ok benzyne dostaje i nawet nic nie łapie zdjełem filter i przykładałem reka tez nic dawałem bez posrednio do cylinda bezyny i nic a i skuter pali tylko z startera pomuszcie co mu moze byc

Pavlo99
    Użytkownik

Witam. Tez mam problem z odpalaniem skutera. Sprawdziłem i poprawilem świece, naladowałem akumulator skuter zapala na dotyk. Po zrobieniu kilku km skuter nie chciał palić ani z kopki ani startera. O co może chodzić ?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button