Opinie: Skuter na prezent: Co wybrać?

‘‘Fakt posiadania karty motorowerowej o niczym nie świadczy.’’ A który z dzieciak po komunii albo na zakończenie 6-stej klasy ma kartę motorowerową? Zawsze się kupuje skuter (przeważnie) na koniec podstawówki, wtedy się ćwiczy jazdę itp. Potem się chce więcej i jeździ się po ulicach i nikt tu nikogo nie pyta o się oto czy ma kartę. Moim zdaniem i tak rodzicie jak kupią skuter pozwolą jeździć synowi/córce bez karty moto.

Dziwi mnie podejście marketingowe, niektórych firm oferujących skutery z silnikiem 2T, który jest prosty i tani w produkcji, za cenę znacznie droższą od tego samego modelu z silnikiem 4T, np. Zumico Eos 4T z tego roku można normalnie kupić za 1999zł, a 2T jak wynika z tego artykułu 3300zł, różnica w cenie 1300zł… czyli tyle ile kosztuje najtańszy skuter… Widać dobry pijar=duża kasa :wink: Kask za 20zł, to nie kask, ale za 70zł to już kask :wink:

Kaski Tiger bardzo popularny w naszym kraju kosztuje niecałe sto złotych a to jest forma z utwardzonego styropianu pokryta cienkim plastikiem.Lepiej nie wiedzieć co by było w razie wypadku…

To jest pół biedy. Lepsze są takie, które zamiast sztywnego tworzywa mają gąbkę. Miska!

co do kasków to ja równiez tradycyjnie ostrzegam przed kaskami bez atestów co do silników to pietro słusznie zauważył tą pazerność producentów, a w salonach zachwalają zapewne że na większego kopa

W zestawieniu brak mi Keewayów ;>