Opinie: Skuter i Motorower: Budowa i Różnice

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Skuter i Motorower: Budowa i Różnice

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 6 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Skuterowo.com
    Skuterowo.com
    Użytkownik

A mi pani w wydziale komunikacji powiedziała ze nie ma czegoś takiego jak skuter jest tylko motorower 🙂 i kazała skreślić w dokumentach i przeprawić ze skuter na motorower 🙂

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Łał to Amerykę przed Tobą odkryła… A wiesz, że św. Mikołaj nue roznosi prezentów, tylko dostajesz je od rodziców? 🙂

Czytaj
    REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

• 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
    • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
      • jazdy testowe Triumph
      • grill
      • 20% rabatu na odzież
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

„Należy więc przypomnieć co to takiego motorower, otóż jest to pojazd napędzany silnikiem o pojemności skokowej nie przekraczającej 50 ccm i prędkości maksymalnej nie przekraczającej 45 km/h.” I tu kolego się mylisz, mała poprawka, bo motorower to: pojazd, wyposażony w silnik spalinowy o pojemności do 50 cm³ lub niewielki silnik elektryczny, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h. Jazda z prędkością 45 km/h a ograniczenie konstrukcyjne uniemożliwiające przekroczenie tej prędkości to mała różnica 🙂

Zdjęcie profilowe OShon
    OShon
    Użytkownik

No to powiem raz jeszcze. Mam skuter/motorower 50c w dokumentacji w rubryce blokady ma kreski (fabrycznie brak). Chciałem go zarejestrować jako motor, bo mam A a ów skuter spokojnie jedzie z prędkością 70k/h. Na przeglądanie gość powiedział ze pojemność silnika jest nadrzędna wiec nic z tego. W urzędzie że przegląd to określa. Wiec ten dopisek: „ograniczenie konstrukcyjne uniemożliwiające przekroczenie tej prędkości” to jakiś chory wymysł. Bo fabrycznej maszyny nie będę przecież ograniczał.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

No to pan na przeglądzie słabo się orientował w przepisach. Motocykl ma prawo mieć 50 ccm, żeby był motorowerem musi mieć ograniczenie uniemożliwiające jazdę pow. 45km/h i oba warunki muszą być spełnione łącznie. O żadnej nadrzędności samej pojemności prawo nie wspomina.

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie