Opinie: Skrzyżowania z pętlą indukcyjną

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Skrzyżowania z pętlą indukcyjną

Ten temat zawiera , ma i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe picasso4ever picasso4ever 7 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 10 posty - 1 przez 10 (z 10 łącznie)Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #94327 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe MichalWujak
  MichalWujak
  Użytkownik
  • Postów: 596

  Ja po przejechaniu niemal 10 000 km po mieście mam radę (działającą na skrzyżowania w Tarnobrzegu). Jeżeli pas jest pusty trzeba jechać dokładnie jego środkiem i delikatnie “podskakiwać”. Zazwyczaj działa choć nie zawsze… Kiedyś stałem dobre 20 minut (ze zgaszonym silnikiem), podjechał motocykl i powiedział,że jeżeli skrzyżowanie czterokrotnie ominęło nas w “kolejce” i nadal się stoi to można przejechać na czerwonym. Nie wiem czy to prawda. Zrobiłem tak jak on, po czterech kolejkach przejechaliśmy na czerwonym 🙂 Kto wie, może stałbym tam do teraz ?:D

  #94328 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe madi
  madi
  Participant
  • Postów: 5 788

  “Gdy na asfalt najedzie samochód i wywrze nacisk na przewody obwód zostanie zamknięty” – myli się pan, panie Wujak. 🙂 Jeśli samochód przejedzie nad pętlą wtedy w cewce powstaje zmiana pola elektromagnetycznego, co wychwytuje czujnik w sterowniku świateł. Zasada działania podobna do wykrywacza metalu – tylko że cewka jest znacznie większa. Jedno takie skrzyżowanie jest na DK79 – wracając z Zalesia Górnego do Warszawy, szczególnie w nocy, można swoje odczekać 🙂 Raz się dałem na to złapać. Stałem z 10 minut puki samochód nie nadjechał. Teraz jak zdarzy mi się tamtędy jechać i nie ma przed/za mną samochodu to zatrzymuję się, patrzę czy nic nie jedzie z obu stron i jadę na czerwonym.

  Router WS 50 2013
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
  #94329 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Whistler
  Whistler
  Użytkownik
  • Postów: 271

  Madi słusznie prawi, sama nazwa wskazuje na metodę detekcji pojazdu, która jest oparta na indukcji elektromagnetycznej.

  ____________________________________
  Kymco Vitality 2t
  [URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/33748] [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/33748/icon3.png[/IMG][/URL]
  [img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Bykom_stop][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].
  #94330 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Whistler
  Whistler
  Użytkownik
  • Postów: 271

  No i nie mogę edytować 🙁 Problem dostrzeżono już jakiś czas temu. http://youtu.be/bOcFHg2GGf0 http://youtu.be/e6iCX6U8P6M

  ____________________________________
  Kymco Vitality 2t
  [URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/33748] [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/33748/icon3.png[/IMG][/URL]
  [img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Bykom_stop][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].
  #94331 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Kapuchon
  Kapuchon
  Użytkownik
  • Postów: 2 689

  U mnie też jest kilka takich skrzyżowań. Wracałem kiedyś po 23 do domu i musiałem się zatrzymać na takim skrzyżowaniu. Wszędie pusto a ja stałem jak pajac dobre 5 min… Zapaliło się światło do skrętu w prawo a że było pusto to skręciłem w prawo i kilka metrów za skrzyżowaniem zawróciłem i później już przejechałem prosto.

  Ja w Korkach Nie Stoję !
  [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

  Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
  #94332 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe TERMIT_PL
  TERMIT_PL
  Participant
  • Postów: 330

  Bardzo dobry temat 🙂 Sam mam okazje kilka razy w roku trafić na takie skrzyżowanie.Dwa takie są przy wjazdach na krajową trasę nr1 do której mam blisko i nie raz tamtędy muszę przejechać.Tylko z tego co widziałem na tamtych sygnalizatorach są małe kamerki które wychwytują ruch.Ja już kilka razy stałem jak głupi bo mnie nie wykrywa a trasa jest ruchliwa o każdej porze dnia.To samo w mieście i za miastem przy wjeździe na średnicówkę.Czekałem,czekałem nawet machałem rękami lub ustawiałem się w innym miejscu.Zielone światło się zapalało dopiero wtedy,gdy jakiś samochód za mną stanął.Ale po kilku takich przygodach stwierdziłem,że wole przejechać do linii ulicy i na własną rękę upewnić się,że nic nie jedzie i w końcu przejechać.

  #94333 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Kisiu1981
  Kisiu1981
  Użytkownik
  • Postów: 4 647

  Takie skrzyżowanie jest w Warszawie na Czerniakowskiej – spróbujcie o szóstej rano skręcić w Nehru w lewo. A ja tak do pracy jeździłem. Dopiero gdy samochód się za mną pojawił była szansa się ruszyć…

  #97610 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe ibisowicz
  ibisowicz
  Użytkownik
  • Postów: 4

  //W błogiej nieświadomości żyją zwłaszcza Ci, którzy przez miasto przejeżdżają w godzinach szczytu, gdyż wtedy jest największa szansa, że przed lub za nami stanie samochód, ratując sytuację. Gorzej, gdy jedziemy dzień wolny, gdy natężenie ruchu jest małe, wcześnie rano lub późnym wieczorem.// A jeśli w godzinach szczytu ustawi się kolumna rowerzystów lub chociaż 2 motocyklistów? (samochody za nimi będą już poza zasięgiem pętli) //Gdy na asfalt najedzie samochód i wywrze nacisk na przewody obwód zostanie zamknięty, co zostanie zarejestrowane przez sterownik świateł. Niestety, jeżeli obwód jest zatopiony zbyt głęboko, to stojący przed linią zatrzymania 100-kilogramowy skuter czy ćwierćtonowy motocykl w ogóle nie jest “widziany” przez całe urządzenie// Pętla magnetyczna nie reaguje na ciężar, ale na prądy wirowe w kawałku metalu. Skuter 80kg – nie łapie światło. Na tym samym miejscu – aluminiowy rower 15kg kładę płasko na asfalcie (prądy wirowe w obręczach kół i ramie) i mam zielone 🙂 Ale ludzie ciemne z fizyki i nie mają pojęcia co ja robię 🙂 Panie redaktorze, zapewniam że czujnik by się nie włączył, gdyby nań wszedł 2 tonowy słoń (o ile nie jest z metalu).

  #114584 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Vibbom
  Vibbom
  Użytkownik
  • Postów: 26

  Dla mnie norma kiedy wracam o 1 w nocy z pracy… W Katowicach co drugie skrzyżowanie jest uzbrojone w to ustrojstwo :/

  #121330 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe picasso4ever
  picasso4ever
  Użytkownik
  • Postów: 2

  fakt faktem guziki powinny być, jadąc w nocy czekam do 120sekund…. potem z bólem serca łamię prawo… kiedyś zsiadałem i wciskałem guzik na przejściu dla pieszych, ale ile można?!

Oglądasz 10 posty - 1 przez 10 (z 10 łącznie)Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)
Odpowiedz do: Opinie: Skrzyżowania z pętlą indukcyjną
Informacje o Tobie: