Opinie: Rozładowany akumulator w skuterze? Winna zima

Ten artykuł jest bardzo dobry! Ukazuje całą prawdę. Ja chciałbym dodać jeszcze , że w takiej temperaturze akumulator podczas rozruchu może nam wybuchnąć… Może też po kilku odpaleniach uszkodzeniu ulec rozrusznik (mowa to o skuterach 4T). Trzeba tez uważać na kopkę , gdyż metal jak jest mróz lubi być kruchy i tryby mmogą się uczerbić…

Prądnica? Leszku, alternator!

Livre - nie wiesz nie wypowiadaj się. w 99% skuterów jest prądnica a alternator mają tylko nieliczne ( o ile w ogóle takie są ).

Przepraszam za podwójny post ale nie da się edytować :confused: W zeszłym roku całkowicie wyleciało mi z głowy aby wyciągnąć akumulator z mojego skuta i po 4 miesiącach stania bez jakiegokolwiek ładowania itd. w temperaturze około 5 stopni na początku sezonu napięcie wynosiło minimalnie poniżej 12V a rozrusznik normalnie kręcił a kierunkowskazy normalnie świeciły. W tym roku natomiast wziąłem akumulator do domu i od listopada bez ładowania napięcie na nim wynosi 12.05 V. Dlatego nie mam zamiaru go ładować i jeszcze nigdy nie zdażyło mi się żeby był rozładowany. Nie wiem czy trafił mi się taki dobry akumulator czy jak że innym tak często pada akumulator a mi tak trzyma dobrze. Dodam że jest to prawdopodobnie akumulator z najniższej półki bo skuter kupiony w markecie a akumulator był już w nim więc wątpię żeby był jakiś porządny.

Warto akumulator wziąć do domu, tym bardziej, że w ciągu najbliższych nocy temperatura może spaść do nawet -30 st i niżej.

Ja kupie chyba prostownik i podladuje. W Lidlu byly ostatnio fajne.

Mróz niesamowity. Heh do tej pory myślałem,że przetrzymam zimę. Cały czas jeździłem, ale te temperatury już nie na moje zdrowie (chociaż przez ostatnie dni spotkałem na ulicach wawy kilkunastu zapaleńców). Teraz Dink od 1.5 tygodnia stoi pod blokiem przykryty, akumulator został i mam pytanie czy lepiej przetrzymać te mrozy i odpalić jak się ociepli czy lepiej zejść w takie mrozy spróbować odpalić i zrobić pare rundek po parkingu?

Czy jak skuter stoi w piwnicy, gdzie jest okolo 5 stopni to trzeba będzie wyjąć akumulator i zabrać go do domu?

Ja wyciągnąłem przedwczoraj w ciągu dnia a dzisiaj w domu, jak sprawdziłem multimetrem, to miał napięcie 11,9 V. Zdążyłem w ostatniej chwili, mam nadzieję :> Radziu, 5 stopni mu nie zaszkodzi, ale można go odłączyć, doładować ze dwa razy przez zimę, bo każdy akumulator ulega samo-rozładowaniu gdy skuter nie jest używany. Na pewno podładowanie mu nie zaszkodzi.

dzięki

jak długo ładować akumulator żelowy ?

Witam :slight_smile: Jestem posiadaczką skutera WILGA III firmy MOTOBI. 25-go stycznia ostatni raz przejechałam nim trasę ok.20 km. Potem odstawiłam skuter do garażu ponieważ temperatura zaczęła gwałtownie spadać poniżej zera i już nie odważyłam się ryzykować. Dnia 29-go stycznia odpaliłam skuter w garażu na postoju ok. 3 min. Następnego dnia chciałam zrobic to samo, ale skuter już tylko rzęził i nie odpalił. Postanowiłam wiec wykręcić akumulator i zabrać go do domu. Dnia 31-go stycznia ponownie podłączyłam akumulator ale już nic sie nie działo, zupełnie :((( Teraz trzymam go w domu i zastanawiam się co mam dalej robić… Skuter jest nowy, zakupiony w czerwcu ubiegłego roku. A akumulator ma symbol YTX5L-BS 12V 4AH. Będę wdzięczna za każdą poradę Pozdrawiam

hej, również jestem szczęśliwą posiadaczką skuterka, w ok połowie grudnia odstawiłam go na parking pod blokiem szczelnie okrywajac pokrowcem, lecz jak dowiedziałam sie ze mają być duze mrozy postanowiłam ze wyjmę akum i zabiorę do domu…ale nie potrafiłam go wyjąć :frowning: , jak to zrobić? wiem ze teraz pewnie bede musiała kupić nowy ale zeby go zmienić muszę wyjąć stary :slight_smile: HEELLLLPPP.

Jaki to skuter Ulka?

Witam : ) Fajnie, że napisała dziewczyna. Podzielimy się wrażeniami i opiniami na temat naszych rumaków :wink: A właśnie, jaki to skuter ??? Pozdrawiam

mam garaż …podłączyłem ładowarkę która po naładowaniu akumulatora podtrzymuje dobre parametry … i tak całą zimę niech się ładuje … ale nie wszyscy mają ten " luksus "

hej, przepraszam za dośc długa przerwę, jest to skuter TOROS STEED 50 :slight_smile: z markietu:))

łudzę się jenak nadzieją ze nie zdechł tak zupełnie i pojeżdze jeszcze

ulka3021 ; Skąd wiesz, że pojeździsz ?

ulka3021 skąd jesteś?