Opinie: Romet Zetka 50: Niezwykła Prezentacja

Czekam niecierpliwie :slight_smile: Dajcie znać jak zachowuje się obrotomierz. Podobno w wielu egzemplarzach pada już po pierwszych kilometrach.

Nie mogę się doczekać na test bo sam mam ten motorower i spisuje się rewelacyjnie !!!

Ciekawy byłby również test Zetki 125 i/lub softchoppera 125 :slight_smile:

Posiadacze Romet Zetka 50 mają tzw.kompleks pionowego cylindra

Pietro, Soft Chopper przyjdzie do mnie jutro. Zdam za niedługo relację z użytkowania.

na dzień dobry skręć porządnie, fabryka z Podgrodzia sobie za dobrze z tym nie radzi…

Zetka wizualnie podoba mi sie najbardziej ze wszystkich motorowerów Rometa

Wizualnie to się zgadzam jest ładna ale pod względem osiągów,kosztów ewentualnych napraw Zetka jest na szarym końcu niestety to nie jeżdzi i przyspiesza troche lepiej od mojego roweru bo do Racinga nie ma nawet szans jeżdziłem Zetką i ten motorower nadaje się tylko do lansu po mieście i szczerze odradzam zakup tego czołgu na dwóch kołach.

Niestety, sam po 7 miesiącach pozbyłem się skutera 50ccm. Silnik wielkości kieliszka wódki to nieco mało. Ale są zetki 125 :slight_smile: I tym można już śmigać.

Pasek888 masz już softchoppera? Gadałem kiedyś z użytkownikiem tego motorka, był nim zachwycony. Czekam niecierpliwie na relację :slight_smile:

Pietro, dopiero najechane 20km :slight_smile: Ale wrażenia niesamowite. Rzeczywiście dobrze jest sprawdzić wszystkie śruby (zrobiłbym to nawet kupując Yamahę czy Hondę). Wygląd i wykonanie jak na sprzęt za 2999zł - KAPITALNE ! Pięknie brzmiący tłumik, dający basowy dźwięk. Zobaczymy w późniejszej eksploatacji jak się spisze Soft Chopper :slight_smile:

Podobno Romety softchoppery mają lepsze silniki od tych w Zetkach 125, taka jest opinia dealera z którym rozmawiałem na temat tych motorków. Natomiast użytkownik softa, twierdził że osiąga na nim 130km/h (licznikowe), co w porównaniu np. do Suzuki Savage 650 z 5-ką skrzynią, to super wynik, bo ten drugi nie wiele więcej pociska :wink: Ogólnie podoba mi się soft Rometa, ale mogły by być felgi takie jak w Zetce, chromowany tłumik i jakiś bagażnik na stylowy skórzany kufer :wink: http://moto.allegro.pl/kufer-skorzany-na-tyl-roller-chest-35litrow-gdansk-i2397179647.html

Tak, podobno mniej wibrują od Zetki czy K125. Spowodowane jest to innym typem rozrządu, wałek jest umieszczony w głowicy, to tzw. typ OHC. Licznikowe może rzeczywiście 130km/h, ale realnie nie przekroczył 100km/h. Podobno V-Max z wiatrem u jednego z użytkowników to 105km/h wg GPS. Moim zdaniem te 80-90 przelotowe wystarczają w zupełności. Felgi Softa są idealne, te Zetkowe moim zdaniem by nie pasowały. Rzecz gustu :slight_smile: Mi się podoba ta czarna tonacja, chromy tylko w niektórych miejscach. Bagażnik mozna dokupić, natomiast np. Junak 121 (brat bliźniak Softa) ma zakładany ten bagażnik fabrycznie. Jednak moim zdaniem zasłania on całkowicie tylne światło. Wolę jeździć bez tego bagażnika. Zawsze można sobie zamontować Rollbaga gdzieś z tyłu :wink:

Co to za muzyka w podkładzie?

Miałem juz kilka motorowerów, ale ZETKA spisuje się najlepiej :D To bardzo dobry motorower dla poczatkujacych, jak i do dojezdzania do pracy tak jak ja :) Ma bardzo niskie spalanie i w zupełności wystarczającą moc :) Sam mam go już 3 lata i na razie nie zamierzam zmieniać. Naprawdę polecam kazdemu :D Tyle tylko, że zepsuł się obrotomierz po raz drugi (bo raz już wymieniałem), ale na szczęście nie przeszkadza to w jezdzie i jego osiągach :D

marian12 napisał:

Miałem juz kilka motorowerów, ale ZETKA spisuje się najlepiej :D To bardzo dobry motorower dla poczatkujacych, jak i do dojezdzania do pracy tak jak ja :) Ma bardzo niskie spalanie i w zupełności wystarczającą moc :) Sam mam go już 3 lata i na razie nie zamierzam zmieniać. Naprawdę polecam kazdemu :D Tyle tylko, że zepsuł się obrotomierz po raz drugi (bo raz już wymieniałem), ale na szczęście nie przeszkadza to w jezdzie i jego osiągach :D

Jesteś szalenie wiarygodny.