Opinie: Romet RCR 125 i mały test wielkiego moto: #5 Szybcy i Wolni Vlog Jednoślad.pl

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Romet RCR 125 i mały test wielkiego moto: #5 Szybcy i Wolni Vlog Jednoślad.pl

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe wena2k432 wena2k432 3 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Piękny, ale… kurde, to nie jest olejak? Szukam jakiegoś opisu, bo podłączenia do chłodniczki sugerują z wyglądu olej, a nie ciecz… Piękny jest :-)))

Testuję nowy Sklep Jednoślad.pl. https://sklep.jednoslad.pl
    Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Na stronie rometa cisza, tylko kilka słów o nowościach, ale w necie:^W Romecie RCR pracuje dwucylindrowa jednostka napędowa o pojemności 124 ccm. Chłodzony powietrzem silnik posiada dodatkową chłodnicę oleju^ (ścigacz) Czyli jednak olejak. Coś mi wężyki do cieczy nie bardzo pasowały, no i brak korka w chłodnicy 🙂 Co nie zmienia faktu, że jest piękny. Ciekawe, czy wygodny 🙂 I ciekawe, czy (jeśli się model przyjmie), wejdzie do oferty z większym silnikiem. Oby 🙂

Czytaj
    REKLAMA

Planujesz wakacje na motocyklu? Dominar 400 gwarantuje nieograniczoną przyjemność z jazdy.

Skorzystaj z oferty na zakup pakietu turystycznego w promocyjnej cenie 1999zł
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Tak Araszu olejak silnik jak zipp Raven Lux 125,są już na allego po 8999zł ale mi bardziej jednak podchodzi zipp w którym mamy gmole w standardzie,jednak mamy zwykly widelec a w romku usd i wskaźnik poziomu paliwa pewnie stąd różnica o 1k w cenie,podsumowójąc,w jednym jak i drugim za 8-9k oczekiwał bym ze dostane obrotomoerz i wyswietlacz zapiętego biegu co by ulatwilo obsługe świrzeakom z B.
    zipp,romet suche dane w linkach.
    http://allegro.pl/raty-na-telefon-wysylka-do-domu-raven-lux-125-i5956426766.html
    http://allegro.pl/motocykl-romet-rcr-125-kat-b-cruiser-nowosc-2016-i5941020244.html

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

A mi zdecydowanie romet 🙂 Właśnie taki ^golas^. Nawet nie wiem, czy nie fajniejsze by było pojedyncze siodło (bo i tak nie wygląda, na sensowne miejsce dla pasażera), wywalenie podnóżków (pasażera) i zmiana kierunków. Do takiego bym raczej wsadził większe okrągłe/owalne (np. jak w moim Hyo) – oczywiście mogą być to ledy, nie ma problemu, chodzi mi o kształt. Można by zamienić kierunkami RCRa z Hyo Exivem. Hyosung zrobił mega nowoczesną (futurystyczną) bryłę i zapakował stare kierunki… zaoszczędzili 5,- złotych psując detal w fajnym moto.To samo tu, cruiser/bobber, trochę retro i ledowe strzałki. W stylu czuję jakiś brak konsekwencji…
    Ale całość jak najbardziej na PLUS.
    A, no i znacznie lepszy patent niż w moim: co prawda błotnik przedni krótki, ale gaźnik schowany za cylindrami. Nie wali w niego cały ten syf spod kół (jak u mnie). Kolejny mały PLUSIK.
    Aż się prosi silnik 125 o większej mocy (przecież sporo toto waży, można by dać 15 KM. No i kolejne wersje (250… może nawet 500…?).

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Za dopłatą 700pln odbierasz nowy rcr125 ale z garami 150cc i te 15 kucy masz wiec już nie tak źle

Czytaj
    REKLAMA

ILUSTROWANY KATALOG CZĘŚCI ROMET PONY M1/M2 (MOTORYNKA)

Coś co warto posiadać w swojej bibliotece. Pełen katalog zawierający ilustracje i schematy w formie wykazu wszystkich części wraz z oryginalnymi numerami. Miękka oprawa. 44 strony.
    Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Tylko wtedy już potrzebujesz A, żeby zalegalizować swój nowy związek. A HYO ma 14,5 KM w 125 bez kombinowania.

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Jak potrzebujesz jak nie, masz tzw 125 po tjuningu na kat B

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Ten skuter to pięćdziesiątka… (dwieście) pięćdziesiątka 🙂

Zdjęcie profilowe wena2k432
    wena2k432
    Użytkownik

Witam wszystkich serdecznie. Powiem krótko wygląd super, dwa gary i chłodzenie olejem również, ale niestety masa i cena jak dla mnie za wysokie. Mam też pytanko, bo tyle ostatnio było o tym, że pojazdy rejestrowane w tym roku muszą mieć automatyczny włącznik świateł i zintegrowany układ hamulcowy (przód-tył). Tymczasem na filmiku, o ile mnie wzrok nie myli jest standardowy włącznik światełek i brak info o hamulcach. Dlatego proszę o odpowiedź jak to do końca jest z tymi przepisami oraz czy nowe Romety otrzymają te gadżety gdy wejdą do sprzedaży? Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe wena2k432
    wena2k432
    Użytkownik

Mogę być w błędzie, ale z tego co wiem, to Rometowi RCR raczej bliżej do Zipp Lux 125 niż R150. Podobno obydwa wytwarza BENDA i mają tę samą ramę i silnik. Różnią się za to detalami.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie