Opinie: Romet 797: Największa z nowości Rometa

Super już jestem zainteresowany.Mam również duży skuter Romet RXL 50 4 T,jest lżejszy o 30 kg.Szkoda tylko ,że silnik nie jest 4 suw.Czekam na test skuterowo.

Taki skuter to i ja chce. Jak byście mieli taki nie potrzebny nikomu, to piszcie do mnie, chętnie wezme :wink:

Ciekawe bo w opisie tego skutera pisze: TYP SILNIKA: 1 cylinder, 2 suw, 49,5ccm, chłodzony powietrzem Tymczasem na zdjęciu jest widoczny w wersji z silnikiem 4T. I jak to rozumieć ?

Wszystko fajnie, ale czemu nie dali z tyłu hamulca tarczowego jak to 2T… W 4t nie wiedziałem nigdy to bym zrozumiał, ale 2t…

Posiadałem ten model jakieś 5 lat temu więc pozwolę sobie na kilka uwag :)
1.W porównaniu do poprzedniego 797 wzrosła ok. 20 kg masa a to dobrze nie wróży - ciekaw jestem dlaczego tak "przytył" ?
2. Pani Agnieszka przekonuje do niskiego środka ciężkości a jest wprost odwrotnie ! Zbiornik paliwa umieszczony z tyłu pod kanapą na wysokości napisu ROMET , akumulator , moduł i większość elektryki pod deską rozdzielczą na wysokości przednich świateł a na dole tylko litrowy zbiorniczek na olej. Cała przestrzeń na dole praktycznie nie zagospodarowana. To nie pomagało w prowadzeniu.
3. Do "pojemnego" schowku w poprzednim modelu nie dało się włożyć otwartego kasku f-my NAXXA model S-13.
4. Jeśli producentem jest ta sama chińska fabryka i materiały użyte do budowy są takiej samej jakości to awaryjność i usterkowość będzie na bardzo wysokim poziomie i o wypadach na dalsze odległości będzie można zapomnieć.
Dodam jeszcze że bliżniaczy model o nazwie EUROBOY f-my KINGWAY był dostępny jeszcze rok temu ale wycofali go ze sprzedaży i na rynku ostał się tylko GRANDE SPECJAL f-my MOTOMAGNUS.
Jeśli ten model będzie wystawiony na targach w Warszawie to trzeba mu się dokładnie przyjrzeć może coś pozmieniali i teraz jes to sprzęt pierwsza klasa.

“Podobieństwo do wszelkich innych skuterów (Euroboy) jest przypadkowe ;D” A tak na serio to całkiem fajnie go przerobili, jeszcze bardziej agresywnie. Ciekawe ile będą sobie za to życzyć…

Remo1 napisał:

". Ciekawe ile będą sobie za to życzyć...

Proszę: http://otomoto.pl/romet-797-2t-50-zielona-gora-M3509429.html

Tylko nie dostań zawału :-)

hahaha no chyba ich coś mocno pojeba**! 4600!? Za tyle to ja kupie yamahe aerox

padalcze :slight_smile: na moje oko tu bak jest w kanale na podescie i dlatego pani …mowi o obnizonym srodku ciezkosci

4600 za 50 ccm w 2T to ciekawe ile sobie zawołają za 125 ccm 4T może 6000 a tak swoją drogą to taki skuter przydałby się także w wersji 4T 50 ccm tylko że by musieli pozmieniać charakterystykę przełożeń wtórnych aby wogule ruszył z miejsca i wspinał się pod górki.

wreszcie zaczeli myśleć,nareszcie silnik 2t ale czemu on tyle waży?

Hamulce bębnowe - porażka - technologia ubiegłego wieku :-)
Z taką masą własną i słabym silnikiem - porażka!

Kempesik, jak widac malo widziales…

DooOminO, dla tego napisałem że nie widziałem, a nie że nie ma :wink:

nom, ja miałem 4T z tarczówka z tyłu kiedyś...ale bęben nie jest zły jeśli jest tylko z tyłu