Opinie: Przepalaj zimą, wykończ silnik

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Przepalaj zimą, wykończ silnik

Ten temat zawiera 36 odpowiedzi, ma 19 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe RocKMeN105 RocKMeN105 8 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 37 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #92010 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

I to jest to o czym też pisałem – bez potrzeby nie przepalać. PS: szkoda benzyny i czasu 😉 Dobry artykuł, pozdrawiam.

Testuję nowy Sklep Jednoślad.pl. https://sklep.jednoslad.pl
    #92011 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe wojtas_1987
    wojtas_1987
    Użytkownik

Cieszę się, że Leszek napisał jak to jest z tym przepalaniem i czy naprawdę trzeba. Powiem szczerze, mój Agility RS, zimą to odpala tylko i wyłącznie z kopniaka za którymś tam razem. Nie wiem czy to wada techniczna czy co, bo akum jie daje rade zima zakręcić tak, aby skuter się odpalił

wojtas_1987

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #92012 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe kriis
    kriis
    Użytkownik

dobry artykuł, od dziś nie przepalam – no chyba że mi się zachce trochę pojeździć 🙂

#92013 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe HugoBoss
    HugoBoss
    Użytkownik

A ja przepalam,przepalałem w zeszłą zimę,przepalam i w tą i nic się nie dzieje. Odpala za pierwszym razem z pstryczka 🙂

#92014 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Czyli wniosek jest jeden: jak odpalac to nie na 5 minut tylko na tyle, aby silnik sie nagrzal. A najlepiej to nie tylko odpalic ale tez przejechac sie, bo podczas jazdy silnik szybciej sie nagrzewa i lozyska walu tez maja lepsze smarowanie. Jak ktos decyduje sie odpalac albo jezdzi skuterem tez w zime to obowiazkowo powinien zalac olej o jak najnizszet temperaturze krzepniecia (zamarzania) czyli 5W albo najlepiej 0W – to troche odciazy silnik ;). A jezeli nie odpalamy, to wedlug mnie warto wykrecic swiece, wstrzyknac do komory spalania odrobine oleju silnikowego, tak z 5ml i kilka razy zakrecic kopniakiem silnik, aby olej rozprowadzil sie po gladzi. To zagwarantuje, ze nawet podczas dlugiej zimy i wysokiej wilgotnosci cylinder nie zardzewieje.Z tego co czytalem warto takze zatkac wylot rury wydechowej, zwlaszcza w 2T. A wlasnie Leszku, jak sie trzymala Twoja dawna Inca po zimowej eksploatacji? Chodzi mi wlasnie o silnik, czy bylo odczuwalne jego wieksze zuzycie przez codzienne uruchamianie w niskich temperaturach?

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #92015 Odpowiedź
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Inca dostała po wszystkim prze zimę. Po wszystkim prócz silnika. Czasami miał problemy z odpaleniem z rozrusznika. Ale to przy -15. Czasami jechałem 15 km i przez ten dystans na światłach włączało się ssanie. Tak mu było zimno. Generalnie moim zdaniem najmocniejszym elementem chińskich 4t jest właśnie silnik.

#92016 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe michaaeell
    michaaeell
    Użytkownik

A jeżeli ja odpalam moje chińskie 4t co tydzień w zimę i jeżdżę nim po podwórku aż zrobi się ciepły i go z powrotem do garażu wstawiam to bardzo mu to szkodzi? Oczywiście przez jazdą daję się silnikowi nagrzać na wolnym obrotach a potem daję gazu aby się szybciej rozgrzał 🙂

#92017 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe degename
    degename
    Użytkownik

Kiedyś zostawiłem swojego Ogara na zimę i nie przepalałem – nie wyszło mu to na zdrowie. Po zimie cylinder był do wymiany. Pierścienie skleiły się z gładzią cylindra. To jest główny powód dla którego mój silnik ma w zimę trochę ruchu. Co tydzień podchodziłem, naciskałem kopniak, tłok przesuwał się odrobinę i tak do wiosny.

#92018 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Hugo, jesli skuter nie stoi w na codzien w temperaturze dodatniej to zabijasz tym uruchamianiem z rozrusznika alumulator. Przez zime powinien on lezec w domu, w cieple. U mnie mimo to przez tydzien aku spadl z 12,7 do 12,4V, dlatego poki co przy cotygodniowym rozruchu skutera wkladam aku i jezdze nim troche po placu, zeby sie aku doladowal – ok 0,5V przez pol h idzie doladowac. Michaaeell jak zanim dasz w palnik silnik sie troche rozgrzeje i olej jest bardziej plynny niz podobny do zelu to raczej nie szkodzisz. Najgorsze jest palowanie po uruchomieniu i ogolnie uruchamianie na chwile. Poza tym przy zimnym silniku wytwarzaja sie osady, ktore zalegaja np. na swiecy. Osady te wypalaja sie dopiero po rozgrzaniu silnika, a jesli nie maja sie kiedy wypalic to nagromadza sie na tyle, by dochodzilo do przebic itd. i na wiosne swieca do wymiany.

#92020 Odpowiedź
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

michaaeell, pytanie brzmi po co jeździsz nim po ogrodzie, nawet jak się zagrzeje, to wcześniej musi do normalnej temperatury dojść, a to jest właśnie najgorsze.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 37 łącznie)
Odpowiedz do: Opinie: Przepalaj zimą, wykończ silnik
Informacje o Tobie: