Opinie: Przegląd: Przygotuj skuter do sezonu

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    MichalWujak
    Użytkownik
    • 118
    • 595Postów:

przy takich prognozach pogody nie wcześnie zaczniemy sezon 🙁

madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

Niestety… Odwilż ma być na początku marca a w jego połowie nawrót zimy 🙁

kriis
    Użytkownik
    • 2
    • 31Postów:

madi mówi: 22-02-2011 o 12:06 Niestety… Odwilż ma być na początku marca a w jego połowie nawrót zimy 🙁 NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

No oby nie, ale prognozy nie są za ciekawe.

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Bardzo fajny artykuł 🙂

Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

Jeżeli zima wróci w marcu to się pochlastam… Jeśli na oleju przekładniowym zrobiłem 1500 km to wymienić go po zimie? Czy na razie sobie darować? A jeśli chodzi o przegląd w serwisie to nigdy w życiu. Wezmą kasę i potrzymają go niewiele robiąc. Ja sam sobie robię. U mnie tylko przedni hamulec trzeba przeczyścić, bo się trochę zastał.

Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769
    • 2 361Postów:

Wymień, koszt niewielki, mało roboty, a w razie czego święty spokój:)

HugoBoss
    Uczestnik
    • 93
    • 3 265Postów:

Kisiu najlepiej kup olej do przekładni w opakowaniu 1L , taniej wyjdzie i starczy na kilka wymian. Ceny 1L 30-40zł.

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Nie wymieniaj, bo wymiana oleju przekładniowego po 1500km nie ma sensu-wymienia się co 4000km, chyba że skuter jest nowy to tak.

madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

po 1500 km to jeszcze on dobrze zużyty nie jest 😉

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Nie chodzi o zużycie, ale o to że w przekładni nowego skutera docierają się powierzchnie zębatek i olej zawiera opiłki metalu, dlatego pierwsza wymiana powinna być przeprowadzona wcześniej, następne co 4000km. Ja używam do przekładni Hipol Super GL4, jeśli ktoś jeździ zimą polecam Hipol półsyntetyczny 70W90 jest to bardzo dobry i niedrogi olej, taki olej stosowałem do skrzyni biegów francuzkiego auta wrażliwego na jakość oleju i wszystko było OK, a skrzynia auta to nie przekładnia skutera z dwoma trybami, w aucie są choinki zębatek i synchronizatory..skoro w francuzkim aucie się sprawdził to w skuterach z nawiązką.

HugoBoss
    Uczestnik
    • 93
    • 3 265Postów:

Kisiu1981, a ja bym Ci radził wymienić,bo właśnie w pierwszym okresie eksploatacji będzie tam najwięcej opiłków z docierającej się przekładni.

HugoBoss
    Uczestnik
    • 93
    • 3 265Postów:

Aha i wymieniaj go po jakiejś dłuższej jeździe,wtedy łatwiej jest go zlać z przekładni.

Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

Oki, dzięki za rady. Gdy skuter był nowy to mi Hipol wlali prawdopodobnie. Po pierwszym przeglądzie też. I gdy skuter miał przejechane jakieś 1200 km kupiłem litrową butelkę Mobila ATF220 i zmieniłem sobie sam olej w przekładni (kumpel mi tylko końskiej strzykawki użyczył). Mam teraz przejechane 2700 km (jest więc PRAWIE nowy), a skuter stał od października w garażu. Też myślę żeby wymienić, bo to koszt nieduży, a i pewność większa. Przepracowany olej zutylizuję w baku poloneza;-)

MichalWujak
    Użytkownik
    • 118
    • 595Postów:

Teraz jeszcze możesz wymienić, później nie ma już sensu tak często. Jak wszyscy pisali na dotarciu zmiana ma największe znaczenie, bo stary olej ma tyle opiłków, że wygląda jak farba metalik. Ale poza tym to masz tam ile, dwie lub trzy zębatki bodajże i to nieruchome, więc nie potrzeba aż takiej troski ;).

Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

Zmienię sobie teraz po zimie i potem po następnej. O ile skuter dożyje… Albo ja…

MichalWujak
    Użytkownik
    • 118
    • 595Postów:

Bez przesady ;). Piszecie, że nie wytrzymacie jak w marcu nie będzie pogody, żeby rozpocząć sezon. A co ma człowiek powiedzieć jak całą zimę czeka żeby kupić nowy skuter, a tu nawet nie wiadomo kiedy shipment trafi do importera i do dealerów :(. Wstępne info mówi o końcu marca lub kwietniu, o ile w ogóle przyjdą, a ja nie ogłupieję od tego półrocznego czekania…

Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

Ale to może być mój ostatni w życiu sezon posiadania skutera. To dlatego.

MichalWujak
    Użytkownik
    • 118
    • 595Postów:

A to czemu?

Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

Prawdopodobnie będę mieszkał w małym mieście i jeździł do pracy pociągiem lub autobusem do większego miasta albo w tym samym mieście na piechotę. Skuter będzie stał pod blokiem i pojeździ z 50 km na miesiąc albo i nie. Żona będzie się wk****ać, że stoi nie używany i każe go sprzedać. To w najbardziej pesymistycznej wersji.

HugoBoss
    Uczestnik
    • 93
    • 3 265Postów:

Kisiu może nie będzie tak źle,mam dla Ciebie radę,kup żonie drugi skuter tak jak ja kupiłem swojej i nie będzie gadała,a we dwoje zawsze raźniej jeździć 🙂

rumank11
    Użytkownik
    • 0
    • 7Postów:

Witam serdecznie!Ja z innej beczki.Mam całkiem nowy skut,tak że te zaklęcia mnie nie dotyczą. Chciał bym bardziej poszerzyć temat.Mianowicie -chcę się przygotować do sezonu turystycznego, w tym celu będzie przydatna mi nawigacja.Mam i używam ją w samochodzie.Chcę również by była przydatna w moim skuterku.W tym celu muszę zainstalować gniazdo zapalniczki.Kupiłem już takie.Problem polega na tym,że nie bardzo wiem gdzie go podpiąć? Zwracam się do Was może ktoś mi doradzi. Z góry dzięki bardzo…

HugoBoss
    Uczestnik
    • 93
    • 3 265Postów:
    patryk1337
    Użytkownik
    • 4
    • 6Postów:

Na śląsku brak śniegu… +2 *C trochę zimno, ale całkiem przyjemnie… Zaliczyłem miłą przejażdżkę w marcu…

rumank11
    Użytkownik
    • 0
    • 7Postów:

HugoBoss nie bądz taki do przodu, bo przez kierownicę przelecisz!!!. Temat brzmi “Przygotuj skuter do sezonu”!.Czyż mój temat to nie jest na temat?! Powiedz lepiej,że się na elektryce nie znasz to Ci wybaczę.Pozdro…

MichalWujak
    Użytkownik
    • 118
    • 595Postów:

Jak masz miernik elektroniczny i chce Ci się bawić to w schowku na rękawiczki zrób gniazdko. Blisko schowka jest stacyjka z której można czerpać prąd. Trzeba tylko przy kostce odchodzącej od niej sprawdzić które kable to plus a które minus po włączeniu zapłonu. Oczywiście przy wyłączonym zapłonie nie może być napięcia. Prostsza metoda to podłączenie do akumulatora i wyprowadzenie gniazdka w schowku pod siedzeniem, tylko wtedy kabel od nawigacji zwisa od siedzenia do kierownicy. Przetestowałem obie metody i obie są ok: http://tnij.org/gniazdogps 😉

Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

Ja będę robił gniazdko zapalniczki. Może do czegoś się przyda. Hugo, moja żona woli coś co ma cztery koła. Zresztą z dzieckiem nawet nie miałaby czasu ani możliwości jeździć. Zresztą w jednej ani drugiej rodzinie nikt nie jest przekonany do jednośladów, a ja muszę się jakoś bronić:-)

rumank11
    Użytkownik
    • 0
    • 7Postów:

MichałWujak dzięki Ci bardzo.Dodam tylko jeszcze,że właśnie i po odpowiedzi mozna poznać inteligientnego człowieka.Pozdro…

HugoBoss
    Uczestnik
    • 93
    • 3 265Postów:

rumank11 czy Ty coś insynuujesz?

MichalWujak
    Użytkownik
    • 118
    • 595Postów:

Z góry uprasza się o załatwianie osobistych porachunków na PW ;).

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button