Opinie: Progi Zwalniające w Polsce...

Mieszkam w Inowrocławiu przy ul.Długiej . Jest to najbardziej dziurawa ulica w mieście , szybciej niż 20 km / h nie da się jechać , ale na odcinku 100 m są dwa " Progi Zwalniające "szkoda słów . Pozdrawiam .

to naprawdę musi być fascynujące że na polskich drogach są dziury ;0

a tak na serio nie masz o czym pisać na forum????

mogę się założyć że nawet 1% osób z forum nie pochodzi z inowrocławia a nawet może nikt ;/

to naprawdę musi być fascynujące że na polskich drogach są dziury ;0

a tak na serio nie masz o czym pisać na forum????

mogę się założyć że nawet 1% osób z forum nie pochodzi z inowrocławia a nawet może nikt ;/

danx, nie trzeba pochodzić z Inowrocławia, ani nic. On podał tylko przykład z życia wzięty dot. takiego stanu rzeczy, o jakim jest mowa w temacie. Wszędzie dziury, ale zamiast łatać to stawiają progi zwalniające. Twórca artykułu nie wyssał sobie tego z palca, a słowa darasa zdają się to potwierdzać. (że vito ma rację)

Ja na rejonie mam ulicę, która nazywa się Potoki. Są tam dziurska łatane tłuczoną cegłą, dziurska niczym nie łatane, błoto i… jeden próg zwalniający home-made. Na niektórych drogach progi zwalniające stanowią jakby oazę dobrej nawierzchni i na nich można jechać szybciej niż na pozostałej części drogi. I taka będzie rola tych tworów w (niedalekiej już) przyszłości.

mieszkam 15 km od najgorszej drogi w Polsce ( na szczęście nie mam za często okazji nią jechać ) - stan taki dziura w dziurze na dziurze i do tego są łatane - około 50 % nawierzchni to łaty i tutaj wpycha mi się do głowy pytanie - czy nie łatwiej i taniej wyłożyć nową nawierzchnie ???????? ( mieszkańcy od kilku lat walczą o tą drogę i chyba nie wywalczą )

Mieszkam w rejonie puszczy noteckiej , przez co mam często okazje przejechać się po lesie i stwierdzam że droga pomiędzy roskiem a hamrzyskiem ( przez las ), gdzie korzenie drzew tak wypychają asfalt że progi zwalniające są w porównaniu do tego niskie- ale asfalt jest jako tako cały .

A wniosek taki - niemieckie , betonowe drogi mające po ponad 50 lat są i tak lepsze od naszego, polskiego asfaltu - w takiej 50 letniej drodze nie ma ani dziury - dziwne ? :D